خصوصیات و ویژگی های مرغ و خروس خانگی

از مرغ ورخوس برای قربانی مورد استفا ده قرار میگیرد چنانچه قصد خرید مرغ و خروس برای قربانی را داشتید با ما تماس بگیرید. مرغ و خروس خانگی از ماکیان سانان می باشند، که به مرغ خانگی نر خروس می گویند. مرغ یا ماکیان از خانواده قرقاولان می باشند که زیر رده نو مرغان و از راسته ماکیان سانان هستند. به طور کلی نژاد ماکیان از ۴ نوع وحشی، گالوس-گالوس: مانند مرغ جنگلی قرمز، گالوسی – لافایتی: مانند مرغ جنگلی سیلان، گالوس سونراتی: مانند مرغ جنگلی خاکستری،گالوس – واریوس: مانند مرغ جنگلی آبی و سبز می باشند.

شما برای اطلاع یافتن از قیمت مرغ و خروس و سفارش آن می توانید با مجموعه دامداران پاک در تماس باشید و بهترین مرغ و خروس ها را در محل مورد نظر خود تحویل بگیرید.

مرغ و خروس خانگی:

نژادهای مرغ خانگی به معنای نژاد مشترک مرغ و خروس می باشد، زیرا نژادهای خروس به تنهایی ذکر نمیشود. در برخی نژاد ها شاهد تفاوت شکل ظاهری خروس با مرغ هستیم، ولی در بیشتر نژادها شباهتهای فراوانی میان مرغ و خروس یک نژاد وجود دارد.

خروس ها بیشتر از یک جفت برای خود انتخاب می نمایند و به دلیل اینکه نمی توانند از تک تک لانه ها محافظت نمایند، بیشتر از منطقه ای مراقبت می کنند که مرغ هایشان در آنجا هستند. در صورت نزدیک شدم خروس دیگری به محدوده او، به شدت به او حمله می کند. خروس معمولا در طول شبانه روز در مکان های بلندتری از سطح زمین که بین ۱ تا ۲ متر می باشد نشسته و از مرغ هایش در برابر خطر حمله جانوران محافظت می نماید.

مرغ و خروس خانگی

اهلی کردن مرغ و خروس زنده:

اهلی کردن مرغ و خروس خانگی ، برای اولین بار بیش از ۱۰,۰۰۰ سال پیش در ویتنام انجام شده است. تا پیش از این باور بر این بود که این کار در هند انجام شده است. سپس مرغ اهلی از هند به ایران راه یافت. پس از آن از قلمرو لیدیه که توسط ایرانیان فتح شده بود، در قرن ۵ پیش از میلاد به یونان راه پیدا برای از دوران سلسله هجدهم فراعنه در مصر شناخته شده است و طبق گزارش سالانه توتمبوس ۴۶ برای که هر روزتخم می گذارد، بعنوان خراج از سرزمین مابین صحرای سینا و سوریه، یعنی بابل، به مصر آورده شده است. ولى در عهد عتیق هیچ نشانه ای از مرغ دیده نشده است.

مقاله مرتبط : ۵ نژاد برتر مرغ و خروس زینتی

مرغ خانگی

 

مرغ خانگی

مرغ خانگی پرشمارترین جانور اهلی در جهان است. مرغ ها معمولا تمایل دارند در جایی که از قبل در آنجا تخم بوده باشد تخمگذاری کنند و معمولا تخمهای آشیانه های اطراف را نیز به محل خود انتقال میدهند. گاهی نیز ممکن است بر سر تخم گذاری در یک محل خاص با هم درگیر شده و حتی اگر محل کوچک باشد روی هم تخم میگذارند .

مرغ ها قادر به پریدن در مسافتهای بلند و طولانی نیستند، ولی نژادهای سبکتر می توانند از نرده و یا شاخه ها و جایی که بطور طبیعی استراحتگاه آنها میباشد، بپرند. مرغ ها یا اجتناب از خطر، عمل پریدن را انجام می دهند.

مرغ ها اجتماعی بوده و به صورت گلهای زندگی می کنند و دارای یک نوع سلسله مراتب هستند که در آن عده ای از پرندگان در بدست آوردن خوراک و محل استراحت به دیگر پرندگان برتری دارند. برداشتن تعدادی از مرغ و خروس ها از گله سبب اخلال در این نظم می شود تا دوباره سلسله مراتب جدید برقرار شود. افزودن پرندگان جدید بویژه پرندگان جوان به گله معمولا موجب درگیری می شود.

5/5 - (4 امتیاز)