قیمت گوساله زنده

یکی از پر مصرف ترین انواع گوشت، گوشت گوساله است و به میزان فراوانی ویتامین و پروتئین دارد و چون قیمت پایین تری نسبت به سایر گوشت های قرمز دارد باعث شده بیشتر در سبد کالای ما ایرانیان وجود داشته باشد. گوشت گوساله برای بدن سازان بسیار خوب می باشد زیرا سبب افزایش سطح تستسترون می شود. چنانچه شما قصد خرید گوساله را داشتید می توانید از طریق شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ دام مورد نظر خود را سفارش دهید.

گوشت گوساله بهتر است یا گوسفند؟

بعضی از خانواده ها بر این باورند که گوشت گوسفند در مقایسه با گوشت گوساله ارزش تغذیه ای بسیار بیشتری دارد زیرا دارای بافت نرم و لطیفی است و همچنین طعم و بوی دلچسب تری را به خوراک و خورش ها می دهد، بعه همین دلیل فقط گوشت گوسفند را می پسندند.

ولی بهتر است بدانید که گوشت گوساله و گوشت گوسفند از نظر ارزش تغذیه ای با هم برابر می باشند و همچنین میزان روی، ویتامین، آهن و ویتامین B12  در آن ها یکسان است و گوشت گوسفند نسبت به گوشت گوسفند از چربی کمتری برخوردار می باشد و کلسترول پایین تری دارد. بنابراین افرادی که دچار چربی خون بالا و ناراحتی های قلبی و دیابت می باشند بهتر است بجای گوشت گوسفند از گوشت گوساله استفاده نمایند.

4 مورد از مهمترین فواید گوشت گوساله

افرادی که به فکر سلامت خود هستند بخصوص ورزشکاران باید به طور منظم مصرف گوساله به ویژه قسمت راسته و فیله را استفاده نمایند، زیرا قسمت راسته و فیله چربی کمتری دارد و سرشار از پروتئین می باشد.  در ادامه به چهار مورد از مهمترین فواید گوشت گوساله می پردازیم با ما همراه باشید.

روی و ویتامین B12 از مهمترین موادی می باشند که بدن انسان به خصوص افراد مسن و کودکان به آن احتیاج دارند، زیرا این دو ماده با بیماری های مختلف مبارزه می کند و اجازه نمی دهد ویروس ها به آسانی وارد بدن شوند. بنابراین با مصرف نمودن مقداری گوشت گوسفند می توانید از فواید آن بهره مند شوید و در سلامت کامل باشید. ویتامین B12 برای تقویت سیستم ایمنی و تقویت DNA بسیار مفید می باشد همچنین این گوشت روی سیستم خون رسانی بدن و کاهش کلسترول خون می شود.

گوشت گوساله حجم زیاد یاز پروتئین و آمینواسید را دارد و باعث می شود انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال کاهش وزن هستند و یا می خواهند به عضلات بدن حجم بیشتری بدهند. سعی نمایید گوشت گوساله را در هفته در دستور غذایی خود قرار دهید زیرا باعث می شود از بیماری سرماخوردگی جلوگیری شود و کمتر به این بیماری های واگیر دار دچار شوید.

بعضی از افراد علاقه دارند تا گوشت گوساله را با سایر مواد مغذی میل نمایند، پیشنهاد ما این است که گوشت گوساله را با ذرت، نخود فرنگی، قارچ و یا هر چاشنی که دوس داشتنید میل نمایید.

کودکان برای رشد به پروتئین و ویتامین های مختلف نیاز دارند، همچنین افراد سالخورده نیز به این دلیل که در طول زندگی خود ویتامین و پروتئین های زیادی را از دست داده اند، بهتر است مواد غذایی بیشتری را نسبت به سایرین مصرف نمایند.

فواید گوشت گوساله برای افراد مسن و کودکان بیشتر می باشد و بسیار به سیستم ایمنی آن ها کمک می نماید، زیرا بر خلاف سایر گوشت های این گوشت چربی بسیار کمی دارد و باعث اضافه وزن نخواهد شد، بنابراین بهتر است ۲ تا ۳ بار در هفته با مواد مغذی گوناگون خورش را با گوشت گوساله تهیه نمایید.

قیمت گوساله زنده ۱۴۰۰

علاوه بر کیفیت گوشت گوساله و اطمینان پیدا کردن از سالم بودن گوساله، قیمت گوساله زنده در خرید وانتخاب وزن و … بسیار تاثیر گذار می باشد. افرادی که می خواهند فقط گوشتی با کیفیت تهیه نمایند ممکن است قیمت ملاک مهمی برای انتخاب و خرید نباشد، ولی به صورت کلی قیمت از مهمترین فاکتورهای انتخاب هر چیزی می باشد. قیمت گوساله در ایام عید و مناسبات مذهبی و … ممکن است تغییر نماید و افزایش داشته باشد. برای خرید یا اطلاع از قیمت با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس بگیرید.

قیمت گوساله زنده

وزن گوساله زنده

گوساله همچون سایر دام ها جزو گروه نشخوار کننده و سم سانان است که به آن ها پستاندار نیز می گویند و به صورت گله ای درمناطق مختلف کشور و دنیا از آن ها برای مصارف گوشتی، پوست و همچنین شری پرورش داده می شوند.

به گوساله های جوانی که در سنین بین سه تا پنج ماه وزنی حدود ۲۴۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم دارند شیرخواره می گویند. این گوساله ها فقط با استفاده از شیرهای جانشین تغذیه برای چندین هدف که در ادامه به آن می پردازیم نگهداری می شوند:

  • یکی از این هدف ها جلوگیری از افزایش وزن دستگاه گوارش و در نتیجه راندمان تولید گوشت و لاشه با وزن بیشتر که تقریباً ۶۰ تا ۷۰ درصد بازدهی است.
  • یکی دیگر از دلایل کم بودن آهن شیر می باشد که در نتیجه منجر به تولید گوشت سفید و همچنین دارای چربی بیشتر بین عضلات شده و منجر به تولید گوشت لذیذ و مرغوب خواهد شد.

هدف از خرید گوساله چیست؟

افرادی که قصد خرید گوساله زنده را برای قربانی از دامداران پاک را دارند، بدون شک دنبال دامی بزرگ می باشند زیرا گوسفند و بره زنده نیاز آن ها را بر طرف نمی کند. از دلایلی که افراد به خرید گوشت قرمز اقدام می نمایند این است که می توانند چندین خانواده باهم جمع شوند و اقدام به خرید گوساله زنده نمایند و بعد از ذبح، گوشت را میان خودشان تقسیم نمایند.

هدف از خرید گوساله دلایل زیر می باشد:

  • خرید به دلیل مصرف گوشت روزانه
  • برای قربانی کردن در مراسمات
  • خرید برای نذری
  • دفع بلا
  • رفع حاجت
  • کمک به نیازمندان
  • و …

چگونه گوشت گوساله را از گاو تشخیص دهیم؟

نحوه مصرف گوشت
از تفاوت های دیگر گوشت گوساله با گاو نحوه مصرف آن است به این صورت که چون گوشت گاو زبر و سفت می باشد معمولا به صورت چرخ کرده مورد استفاده قرار میگیرد.
ساختار بافت گوشت
در هنگام خرید گوشت، ساختار تشکیل دهنده گوشت به راحتی می توانید مشاهده نماییدبه این صورت که معمولا گوشت گاو، دارای بافت ضخیم و زبر و سفتری نسبت به گوشت گوساله می باشد.
کیفیت ظاهری مرمری گوشت
چربی هایی که در گوشت گوساله وجود دارد که باعث ایجاد ظاهر و شکل لکه در گوشت می شود را ظاهر مرمری گوشت می گویند. یکی از تفاوت های گوشت گاو و گوساله نیز همین مرمری بودن گوشت گوساله می باشد
رنگ گوشت
رنگ گوشت گوساله معمولا قرمز روشن می باشد ولی توجه داشته باشید که هر چه سن و زمان تولد حیوان بیشتذ باشد رنگ گوشت هم تیره تر خواهد شد و گوشت گوساله نسبت به گوشت گاو دارای رنگ روشن تری می باشد.

نحوه خرید گوساله از دامداران پاک

گوساله همچون گوسفند دارای نژادهای مختلفی می باشد که متوسط وزن گوساله نیز بسته به نژاد می تواند متغیر باشد. گوساله هایی که در نژاد های گوشتی هستند نسبت به گوساله هایی که نژاد شیری هستند دارای وزن بیشتری هستند. در مجموعه دامداران پاک نژادهای مختلف گوساله برای ذبح و سفارش شما عزیزان وجود دارد که شما می توانید با شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ از وزن و قیمت این موارد مطلع شوید.