قیمت گوساله زنده

گوشت گوساله زنده

یکی از پر مصرف ترین انواع گوشت، گوشت گوساله و  است که میزان فراوانی ویتامین و پروتئین دارد. قیمت گوشت گوساله نسبت به سایر گوشت های قرمز، قیمت پایین‌تری دارد به همین علت بیشتر در سبد کالای ما ایرانیان وجود دارد. گوشت گوساله برای بدن سازان بسیار خوب می باشد زیرا سبب افزایش سطح تستوسترون می شود.

همانگونه که مطلع هستید گوساله دارای گوشت بسیار خوبی در میان دام ها می‌باشد و اکثر مردم در بین گوشت قرمزی که مربوط به حیوانات حلال گوشت است تمایل بیشتری به استفاده از گوشت گوساله را دارند، دلیل این موضع نیز این است که گوشت گوساله دارای مزیت های بسیار بیشتری نسبت به سایر دام ها است. ناگفته نماند که هر گوشتی دارای خواص خاصی است که افراد نسب به ذائقه خود به خرید اقدام می‌نمایند اما به صورت کلی گوساله دارای گوشت بسیار خوبی است که در میان افراد از محبوبیت بالایی برخوردار است.

چنانچه توجه کرده باشید گوشت گوساله در مراکز عرضه گوشت در تهران و سایر شهرها دارای کثرت بیشتری نسبت به سایر گوشت های موجود در بازار است که دلیل این موضوع نیز این گوشت دارای کیفیت بالاتری است که به دوران گوسالگی برمیگردد. گوساله  در سن های پایین تر از چربی کمتری نسبت بهسنین بالاتر برخوردار است که می‌تواند نسبت به وزن خود بازدهی بهتری را برای تولید نمودن گوشت خالصی که بدون چربی است را داشته باشد.

قیمت گاو زنده

قیمت گاو زنده به دلیل نوسات موجود به صورت دقیق اعلام نشده است جهت اطلاع از قیمت دقیق گاو زنده با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس بگیرید.

4 مورد از مهمترین فواید گوشت گوساله

افرادی که به فکر سلامت خود هستند بخصوص ورزشکاران باید به طور منظم مصرف گوساله به ویژه قسمت راسته و فیله را استفاده نمایند، زیرا قسمت راسته و فیله چربی کمتری دارد و سرشار از پروتئین می باشد. در ادامه به چهار مورد از مهمترین فواید گوشت گوساله و آنچه خرید گوساله زنده را توجیه می کند، می پردازیم. با ما همراه باشید.

خواص گوشت گوساله

روی و ویتامین B12 از مهمترین موادی می باشند که بدن انسان به خصوص افراد مسن و کودکان به آن احتیاج دارند، زیرا این دو ماده با بیماری های مختلف مبارزه می کند و اجازه نمی دهد ویروس ها به آسانی وارد بدن شوند. بنابراین با مصرف نمودن مقداری گوشت می توانید از فواید آن بهره مند شوید و در سلامت کامل باشید. ویتامین B12 برای تقویت سیستم ایمنی و تقویت DNA بسیار مفید می باشد همچنین این گوشت روی سیستم خون رسانی بدن و کاهش کلسترول خون می شود.

گوشت گوساله حجم زیاد یاز پروتئین و آمینواسید را دارد و باعث می شود انتخاب بسیار مناسبی برای افرادی باشد که به دنبال کاهش وزن هستند و یا می خواهند به عضلات بدن حجم بیشتری بدهند. سعی نمایید گوشت گوساله را در هفته در دستور غذایی خود قرار دهید زیرا باعث می شود از بیماری سرماخوردگی جلوگیری شود و کمتر به این بیماری های واگیر دار دچار شوید.

بعضی از افراد علاقه دارند تا گوشت گوساله را با سایر مواد مغذی میل نمایند، پیشنهاد ما این است که گوشت گوساله را با ذرت، نخود فرنگی، قارچ و یا هر چاشنی که دوس داشتنید میل نمایید.
با خرید گوساله زنده با مناسب‌ترین قیمت گوساله زنده از دامداران پاک، می‌توانید از این گوشت مفید نهایت لذت زا ببرید و خریدی اقتصادی داشته باشید.

کودکان برای رشد به پروتئین و ویتامین های مختلف نیاز دارند، همچنین افراد سالخورده نیز به این دلیل که در طول زندگی خود ویتامین و پروتئین های زیادی را از دست داده اند، بهتر است مواد غذایی بیشتری را نسبت به سایرین مصرف نمایند.

فواید گوشت گوساله برای افراد مسن و کودکان بیشتر می باشد و بسیار به سیستم ایمنی آن ها کمک می نماید، زیرا بر خلاف سایر گوشت های این گوشت چربی بسیار کمی دارد و باعث اضافه وزن نخواهد شد، بنابراین بهتر است ۲ تا ۳ بار در هفته با مواد مغذی گوناگون خورش را با گوشت گوساله تهیه نمایید.

قیمت گوساله زنده ۱۴۰۲

علاوه بر کیفیت گوشت گوساله و اطمینان پیدا کردن از سالم بودن گوساله، قیمت گوساله زنده در خرید وانتخاب وزن و … بسیار تاثیر گذار می باشد. افرادی که می خواهند فقط گوشتی با کیفیت تهیه نمایند ممکن است قیمت ملاک مهمی برای انتخاب و خرید نباشد، ولی به صورت کلی قیمت از مهمترین فاکتورهای انتخاب هر چیزی می باشد. قیمت گوساله در ایام عید و مناسبات مذهبی و … ممکن است تغییر نماید و افزایش داشته باشد. برای خرید یا اطلاع از قیمت با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس بگیرید.

قیمت گوساله زنده

بهترین روش پروار گوساله

بهترین روش پروار گوساله، در واقع بهترین شرایط برای بهبود کیفیت گوشت و رشد سالم گوساله است. برای دستیابی به این هدف، باید به موارد زیر توجه کرد:

 1. تغذیه: تغذیه متنوع و متعادل، یکی از عوامل اصلی در رشد سالم گوساله است. می‌توانید بهترین نوع غذای دامی را با کمک کارشناسان تغذیه انتخاب کنید. برای رشد سریع و سالم گوساله، باید برای غذای آن بهترین شرایط را فراهم کنید.
 2. محیط نگهداری: برای داشتن بهترین شرایط نگهداری باید گوساله‌ها را در محیطی مناسب نگهداری کرد. محیط نگهداری باید شامل محیط خشک، تمیز و پاک باشد و گوساله باید دسترسی به آب و هوای مناسب داشته باشد.
 3. مراقبت‌های بهداشتی: برای جلوگیری از بیماری‌ها و افزایش سلامت گوساله، باید مراقبت‌های بهداشتی منظمی انجام شود. این شامل واکسیناسیون منظم، داروهای شیمیایی، مانیتورینگ پزشکی و مراقبت‌های دیگر است.
 4. تمرینات و فعالیت‌های ورزشی: برای رشد سریع و سالم گوساله، باید به آن تمرینات و فعالیت‌های ورزشی متنوعی ارائه داد. این تمرینات باید با محدودیت تنش و استرس انجام شود.
 5. رعایت استانداردهای اخلاقی: باید در طول فرآیند پرواری، اخلاقیات را رعایت کنید و حفظ رفاه حیوانات را در بالاترین سطح امکان پیگیری کنید.

در کل، بهترین روش پرواری گوساله، در ارائه شرایط مناسب است.

گوشت گوساله بخریم یا گوساله زنده؟

گوشت قرمز مصرفیتان را چگونه خریداری می کنید؟ آیا به قصابی ها برای تهیه گوشت قرمز گوساله مراجعه می کنید یا با خرید گوساله زنده، گوشت مصرفیتان را تهیه می کنید؟ اگر به دنبال این هستید که کدام روش برای تهیه گوشت بهتر است، ادامه مطلب را دنبال کنید.
هرچند با هردو خرید، شما د رنهایت به محصول مورد نظر خود می‌رسید اما تفاوت هایی دارند. از مزایای خرید گوساله زنده می توان گفت که:

 1. گوساله جلوی چشمان شما، ذبح می شود و از ذبح اسلامی آن خاطر جمع هستید.
 2. قیمت گوشت گوساله زنده نسبت به گوشتی که از قصابی تهیه می کنید، به صرفه تر درمی‌آید.
 3. از سالم بودن و بهداشتی بودن گوشت گوساله مطمئن خواهید بود.
 4. از مزایای گوشت زنده بهره مند می شوید. گوشت ممکن است در قصابی ها چندروزی باقی بماند اما با خرید گوساله زنده، گوشت همان روز را استفاده خواهید کرد.

قیمت گوساله زنده

قیمت گوساله زنده در هر منطقه و با توجه به شرایط بازار و فصل مختلف ممکن است متفاوت باشد. عواملی مانند نرخ تقاضا و عرضه، وزن گوساله، نژاد و سلامتی گوساله می‌توانند بر قیمت آن تأثیر بگذارند.

نکات مهم هنگام خرید گوساله زنده و گاو چیست؟

یکی از نکات بسیار مهم در خرید گوساله زنده این است که شما باید قبل از خرید گوساله زنده به برخی از مسائل به طور کامل توجه نمایید که خریدی موفق را داشته باشید. هنگامی که شما از مرکز خرید و فروش گوساله زنده اقدام به خرید و سفارش دام می‌نمایید باید به نکات زیر توجه داشته باشید:

۱- نوع نژاد گوساله که باید گوشتی باشد.
۲- سلامت فیزیکی دام را بررسی نمایید.
۳- سرحال بودن دام که از ظاهر آن مشخص می‌باشد.
۴- از یک مرکز معتبر باید خریدنمایید.
۵- از یک مرکز ذبح بهداشتی خرید کنید.

همچنین باید از مرکری خرید نمایید که منصفترین قیمت گوساله زنده را ارائه می‌کند.

قیمت گوساله زنده

وزن گوساله زنده

گوساله همچون سایر دام ها جزو گروه نشخوار کننده و سم سانان است که به آن ها پستاندار نیز می گویند و به صورت گله ای درمناطق مختلف کشور و دنیا از آن ها برای مصارف گوشتی، پوست و همچنین شری پرورش داده می شوند.

به گوساله های جوانی که در سنین بین سه تا پنج ماه وزنی حدود ۲۴۰ تا ۲۰۰ کیلوگرم دارند شیرخواره می گویند. این گوساله ها فقط با استفاده از شیرهای جانشین تغذیه برای چندین هدف که در ادامه به آن می پردازیم نگهداری می شوند:

 • یکی از این هدف ها جلوگیری از افزایش وزن دستگاه گوارش و در نتیجه راندمان تولید گوشت و لاشه با وزن بیشتر که تقریباً ۶۰ تا ۷۰ درصد بازدهی است.
 • یکی دیگر از دلایل کم بودن آهن شیر می باشد که در نتیجه منجر به تولید گوشت سفید و همچنین دارای چربی بیشتر بین عضلات شده و منجر به تولید گوشت لذیذ و مرغوب خواهد شد.

عوامل تاثیرگزار بر روی وزن گوساله زنده

شما برای خرید گوساله زنده به ازای هر کیلوگرم گوشت هزینه پرداخت می‌کنید،این بدین معناست که شما هنگامی که به مرکز عرضه بهداشتی و کشتارگاه دام زنده مراجعه می‌نمایید با وزن نمودن، قیمت گوساله زنده را به شما اعلام می‌کنند.

توجه نمایید که در بعضی از مناطق ممکن است به دلیل تغذیه خوب دام دارای وزن بالایی باشد و برعکس در مناطقی نیز ممکن است نوع و نحوه تغذیه مناسبی وجود نداشته باشد. بنابراین وزن دام پایین است به همین دلیل شما باید بدانید که موقعیت و مناطق روی این مسئله تاثیرگذار است و با شناخت بهترین مناطق بهترین گوشت گوساله را نیز دریافت می‌کنید.

هدف از خرید گوساله چیست؟

افرادی که قصد خرید گوساله زنده را برای قربانی از دامداران پاک را دارند، بدون شک دنبال دامی بزرگ می باشند دام های کوچک نیاز آن ها را بر طرف نمی کند. از دلایلی که افراد به خرید گوشت قرمز اقدام می نمایند این است که می توانند چندین خانواده باهم جمع شوند و اقدام به خرید گوساله زنده نمایند و بعد از ذبح، گوشت را میان خودشان تقسیم نمایند.

خرید گوساله زنده

هدف از خرید گوساله زنده دلایل زیر می باشد:

 • خرید به دلیل مصرف گوشت روزانه
 • برای قربانی کردن در مراسمات
 • خرید برای نذری
 • دفع بلا
 • رفع حاجت
 • کمک به نیازمندان
 • و …
نحوه مصرف گوشت
از تفاوت های دیگر گوشت گوساله با گاو نحوه مصرف آن است به این صورت که چون گوشت گاو زبر و سفت می باشد معمولا به صورت چرخ کرده مورد استفاده قرار میگیرد.
ساختار بافت گوشت
در هنگام خرید گوشت، ساختار تشکیل دهنده گوشت به راحتی می توانید مشاهده نماییدبه این صورت که معمولا گوشت گاو، دارای بافت ضخیم و زبر و سفتری نسبت به گوشت گوساله می باشد.
کیفیت ظاهری مرمری گوشت
چربی هایی که در گوشت گوساله وجود دارد که باعث ایجاد ظاهر و شکل لکه در گوشت می شود را ظاهر مرمری گوشت می گویند. یکی از تفاوت های گوشت گاو و گوساله نیز همین مرمری بودن گوشت گوساله می باشد
رنگ گوشت
رنگ گوشت گوساله معمولا قرمز روشن می باشد ولی توجه داشته باشید که هر چه سن و زمان تولد حیوان بیشتذ باشد رنگ گوشت هم تیره تر خواهد شد و گوشت گوساله نسبت به گوشت گاو دارای رنگ روشن تری می باشد.

قربانی نمودن گوساله در عاشورا و تاسوعا

در برخی از مراسمات مذهبی افراد اقدام به خرید دام زنده می‌کنند و آن را در مراسمات ذبح و قربانی می‌نمایند. از مهمترین مراسمات مذهبی مردم که هر ساله برگزار می‌شود مربوط به محرم است که در روزهای عاشورا و تاسوعا به قربانی نمودن گوساله و گاو زنده  اقدام می‌کنند. اکثر افراد در این روزها دام زنده، گوساله، گاو و شتر خریداری می‌نمایند و در جلو دسته های سینه زنی قربانی می‌کنند.

قیمت گوساله زنده در این روزها افزایش پیدا می‌کند دلیل این موضوع نیز افزایش تقاضای خرید گوساله زنده است و تعداد کشتار موجود در بازار هم کاهش پیدا می‌کند. قیمت سایر دام ها همچون مرغ  و شتر و سایر دام ها هم در این روزها رشد صعودی دارد و نرخ هر کیلو دام زنده برای کشتار رو به رشد است.

خرید گوساله زنده در تهران

همه افراد در هنگام خرید دام زنده به دنبال مرکزی معتبر و بهداشتی هستند که بهترین خدمات را ارائه نمایند و دامی با وزن و قیمت مناسب را ارائه دهند، یکی از دغدغه های افرادی که در تهران نیز زندگی می‌کنند این است که برای خرید دام زنده به دبنال استعلام قیمت گوشت گوساله زنده در تهران هستند که مراکز معتبر بسیاری از سازمان های دامپزشکی و بهداشت مجوز فعالیت شهرداری را دریافت نموده اند که در سطح شهر تهران نیز به وفور دیده می‌شود و افراد می‌توانند به این مراکز مراجعه نمایند.

مجموعه دامداران پاک یکی از مراکز فروش گوساله زنده در تهران است که تمام دام های این مرکز از نظر بهداشت مورد تایید سازمان بهداشت می‌باشند و همواره سلامت دام ها چک خواهد شد. خرید گاو زنده در تهران برای کشتار و قربانی کردن برای دست یافتن به گوشت با کیفیت را می‌توانید به راحتی از طریق دامداران پاک  انجام دهید.

نحوه خرید گوساله زنده از دامداران پاک

گوساله همچون سایر دام ها دارای نژادهای مختلفی می باشد که متوسط وزن گوساله نیز بسته به نژاد می تواند متغیر باشد. گوساله هایی که در نژاد های گوشتی هستند نسبت به گوساله هایی که نژاد شیری هستند دارای وزن بیشتری هستند. در مجموعه دامداران پاک نژادهای مختلف گوساله برای ذبح و سفارش شما عزیزان وجود دارد که شما می توانید با شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ از وزن و قیمت دام زنده مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *