۵ نژاد برتر مرغ و خروس زینتی

نژاد مرغ و خروس بسیار متفاوتی در دنیا وجود دارند که برای مصارفی همانند؛تولید گوشت، تخم مرغ، تکثیر و پرورش مورد استفاده قرار میگیرند، در این میان نژادهای مرغ و خروس زینتی به علت اینکه تخم مرغ زیاد و گوشت خوبی ندارند بیشتر به عنوان پرنده زینتی مورد استفاده قرار میگیرد.مرغ و خروس های زینتی به دلیل زیبایی ظاهری و فرم بدن و همچنین پر و بال خاصی که دارند، محبوبیت بسیاری در بین دوستداران حیوانات خانگی و پرندگان زینتی دارند. شما برای اطلاع یافتن از قیمت مرغ و خروس زنده ۹۸ درتهران و یا خروس قربانی می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس حاصل نمایید.

۱٫مرغ و خروس نژاد ابریشمی

نژاد اصیل این مرغ و خروس ها کمتر از یک کیلوگرم وزن دارند و دارای پرپرهایی مو مانند که همانند الیاف نرم و براق ابریشم هستند. این نژاد بسیار آرام هستند و نگهداری از آن ها بسیار آسان است.

نژاد ابریشمی به دلیل شکل پرهایی که دارند نمی توانند پرواز کنند، همچنین مرغ های این نژاد مادرانی بسیار خوبی هستند و تخمگذار می باشند. نوع اصیل این نژاد دارای خصوصیاتی همچون ریش انبوه، کاکل، و پای پردار هستند و در هر پای خود ۵ انگشت دارند.

در بازار دو نوع از این نژاد به نام های ابریشمی آمریکایی که دارای کاکل و گوشواره قرمز هستند و ابریشمی فرانسوی که دارای گوشواره کبود است و در بازار وجود دارند، که نوع ابریشمی فرانسوی این نژاد از محبوبیت بیشتری در بین افراد برخوردار می باشد. وزن خروس این نژاد ۱۱۰۰ و وزن مرغ های آن ۹۰۰ گرم می باشد.

مرغ و خروس زینتی

۲٫ مرغ و خروس نژاد سبرایت

مرغ و خروس نژاد سبرایت به مرغ و خروس های جنگجو شهرت دارند، این نژاد زینتی به نام هایی همانند مینیاتوری و جنگلی نیز شناخته شده اند. نژاد سبرایت دو واریته اصلی به نام های سبرایت نقره ای و سبرایت طلایی دارند، رنگ های دیگر این نژاد نیز در بازار وجود دارد.

این نژادها بسیار زیبا و دوستداشتنی هستند و از جثه کوچکی برخوردار هستند که شما برای نگهداری آن ها در فضای بسیار کوچکی نیز می تواندی استفاده نمایید. این نژالد همیشه بر سر قلمرو با سایر مرغ و خروس ها نزاع می کند و همیشه پیروز میدان هستند، وزن خروس نژاد سبرایت ۸۰۰ گرم و وزن مرغ این نژاد ۶۰۰ گرم می باشد. تعدا تخمگذاری مرغ های این نژاد ۱۸۰ تخم مرغ است.

۳٫ مرغ و خروس نژاد لهستانی

این نژاد بومی کشور لهستان می باشد که قدمت این نژادبه سال ۱۴۷۵ میلادی برمیگردد. این نژاد از شناخته ترین مرغ و خروس های زینتی هستند و دارای رنگ های متنوعی هستند، مرغ و خروس های این نژاد ذارای کاکل چتری مانند بر روی سر خود می باشند؛ و پایی بدون پر دارند.

وزن خروس های این نژاد ۷/۲ کیلو گرم و وزن مرغ های این نژاد ۳/۲ کیلو گرم است، میانگین تخم گذاری مرغ های این نژاد ۱۲۰ تا ۱۸۰ عدد در سال می باشد

مرغ و خروس زینتی

۴٫ مرغ و خروس نژاد فنیکس

این نژاد دارای قدمت زیادی است که از جذابیت های این فنیکس می توانیم به دم بلند و بسیار زیبای خروس این نژاد اشاره نماییم؛ دم خروس ها در حدود ۳ فونت و حتی بلندتر می باشد. نژاد فنیکس جثه ای کوچک تا متوسط دارد، لاله گوش این نژاد سفید رنگ و پاهای آن به رنگ زرد است؛ وزن مرغ آن ۴ پوند و خروس این نژاد ۵ پوند می باشد.

رنگ تخم مرغ های نژاد فنیکس سفید رنگ و کوچک است، جوجه های تازه متولد شده این نژاد رنگ قهوه ای دارند و بر روی بدن آن ها راه راه های قهوه ای تیره وجود دارد.

۵٫ مرغ و خروس نژاد ژاپانست

پیدایش این نژاد به سال ۱۷۰۰ میلادی باز میگردد و نام خود را نیز از جزیره ای در ژاپن گرفته است؛ تیپ و ظاهر مرغ و خروس های این نژاد همانند نژاد مرغ مینیاتوری است. جثه این نژاد کوچک می باشد و وزنی در حدود ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم دارد؛ دم بلند داسی شکلی دارد که بالاتر از سینه آن ها قرار گرفته است،کاکل این نژاد ساده و پاهای آن زیر پرهای بدن پنهان شده است.

یکی دیگر از مرغ و خروس های برتر مرغ و خروس نژاد سلطان است که میتوانید با کلیک بر روی لینک اطلاعات کاملی از این نژاد نیز داشته باشید.

3.8/5 - (13 امتیاز)