مهمترین خواص شیر گوسفند زنده

شیر گوسفند زنده دارای ارزش غذایی بسیار بالایی می باشد که در مقایسه با شیر سایر حیوانات از غلظت بیشتر برخوردار است و دارای انواع ویتامین ها، چربی ها و سایر مواد معدن یمی باشد. پزشکان بعد از تحقیقات مختلفی که بر روی شیر گوسفند انجام داده اند متوجه این موضوع شده اند که شیر گوسفند زنده برای سلامتی  انسان ها بسیار ضروری می باشد و درحدود ۴۰ درصد انرژی بیشتری نسبت به شیر گاو و یا حتی بز دارد که برای افراد ورزشکار بسیار مفید است.

استفاده از شیر گوسفند زنده در مقایسه با شیر سایر دام ها، برای افرادی که از مشکلات گوارشی رنج می برند قابل تحمل تر است، همچنین افرادی که دارای مشکلات گوارشی می باشند توصیه میکنیم که از ماست، دوغ و …  استفاده  نمایند، زیرا از شیر گوسفند تولید شده که دارای لاکتوز کمتری است و راحت تر هضم می شود.

 

خواص شیر گوسفند زنده

خواص و فواید شیر گوسفند

به صورت کلی تمام پزشکان معتقد هستند که همه گروه های سنی با ید شیر بخورند، و شیر می تواند باعث رشد کودکان، مانع پوکی استخوان و حتی بهبود کیفیت خواب شود. شیر گوسفند دارای درصد بیشتری سید لینولنیک است که برای سلامت پوست و مو بسیار مفید می باشد.

شیر گوسفند یک منبع غنی از مواد معدنی می باشد، سطوح کلسیم، فسفر، منیزیم، روی، منگنز و مس در گوسفند زنده نسبت به شیر گاو بسیار بالاتر می باشد. همچنین در انواع ویتامین ها نیز شیر گوسفند غنی تر می باشد وشامل ویتامین های  C، E،A می باشد.

شیر گوسفند به دلیل داشتن مقادیر بیشتر کلسیم استفاده از آن برای سالماندان دارای بیماریهای استخوانی و کودکانی که در سن رشد قرار دارند و همینطور ورزشکاران بسیار توصیه شده است. اگر بخواهیم به مهمترین خواص شیر گوسفند بپردازیم می توانیم به مورادی همچون:

  1. کاهش سطح کلسترول،
  2. پیشگیری از نقایص مادر زادی
  3. تقویت استخوان ها
  4. مقابله با سرطان
  5. کاهش فشار خون
  6.  تحریک رشد و تکامل .
  7. کاهش ابتلا به بیماری های استخوانی
  8.  افزایش سلامت پوست

فواید شیر گوسفند زنده

ارزش غذایی شیر گوسفند

شیر گوسفند حاوی پروتئین، کلسیم، آهن، منیزیم، روی، تیامین، ریبوفلاوین، ویتامین B12، ویتامین B6 ، اسیدهای آمینه با طول متوسط، لینولئیک اسید و همین طور حاوی ۱۰ اسید آمینه ضروری می باشد.

غذاهای مقوی عملکرد بدن را افزایش می دهد و مقاومت فرد در برابر بیماری ها را بیشتر مینماید، از این رو می توان برای جلوگیری از انواع بیماری ها و افزایش توانایی بدن از شیر مخصوصا شیر گوسفند استفاده کرد.

آیا پرورش گوسفند برای تولید شیر سود آوری دارد؟

گوسفند زنده به دلیل نیازی بسیار کمی که به فضا برای پرورش دارد، در مکان های کوچک نیز قابل نگهداری است و برای افرادی که سرمایه زیادی برای خرید زمین های بزرگ ندارند بسیار مناسب باشد. این افراد علاوه بر فروش شیر گوسفند می توانند با فروش پشم، گوشت، کود و حتی پوست این حیوانات درآمد بسیار خوبی ار کسب نمایند.

استفاده کردن از علوفه مغذی و و روش های سنتی و صنعتی باعث می شود که نرخ بهره وری در رشد بسیار زیاد شود و در نتیجه شیر حاصل از گوسفندان بسیار بیشتر خواهد شد. گوسفندان برخلاف بیشتر دام های دیگر طیف وسیعی از انواع گیاهان را به عنوان علوفه استفاده می نمایند. جهت اطلاع از خواص جگر سفید گوسفند زنده نیز میتوانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید.