بزرگترین پرورش دهنده گوسفند در جهان

پرورش گوسفند در سراسر دنیا یکی از کار‌های پر درآمد می‌باشد که نظر بسیاری از افراد را به خود جلب کرده است. کشور‌های زیادی به این کار مشغول هستند و از این طریق به درآمد‌های بالایی دست می‌یابند. گوشت مورد نیاز مردم کشور خود را تأمین کرده و بقیه گوشت گوسفندان را به دیگر کشور‌ها صادر می‌کنند. در داخل کشور ما نیز دامداری‌های زیادی وجود دارد که به این کار مشغول هستند. از طرفی نژاد‌های متفاوتی از این گوسفندان در شهر‌های مختلف کشور وجود دارند که یکی از برترین نمونه‌های گوسفندی زندی می‌باشد. این گوسفندان دو منظوره بوده و علاوه بر گوشت، از پشم گوسفند و پوست آن‌ها نیز استفاده می‌کنند.

پرورش گوسفند در مناطق مختلف دنیا انجام می‌شود و هر منطقه با توجه به شرایط آب‌و‌هوایی که دارد گوسفند‌های متفاوتی را پرورش می‌دهد. برخی از کشور‌ها مانند کشور چین، استرالیا و هند نسبت به دیگر کشور‌ها در این زمینه موفق‌تر عمل کرده‌اند و تولید سالانه دام آن‌ها بسیار بالا می‌باشد. بزرگترین پرورش دهندگان دام محیطی کاملا بهداشتی فراهم می‌کنند که دما و رطوبت مناسبی داشته‌باشد. همچنین مرتب زیر پای دام‌ها را تمیز می‌کنند و محیطی بسیار استاندارد و به دور از بیماری ها برای گوسفندان فراهم می‌کنند.

از طرفی آب و غذای کافی برای دام‌ها تامین می‌کنند تا در شرایطی ایده‌آل رشد کرده و بزرگ شوند. این عوامل سبب می‌شود تا همه روز بر تعداد گوسفندان افزوده شود و بتوانند سالانه میزان گوشت گوسفند بسیار زیادی را تولید کرده و به فروش برسانند.
شما از طریق این صفحه میتوانید قیمت گوسفند زنده را مشاهده کنید .

بزرگترین کشور تولید گوسفند در جهان 

چین بزرگ‌ترین کشور پرورش گوسفند می‌باشد که برای پرورش دام خود از مدرن‌ترین روش‌ها استفاده می‌کنند. این کشور دارای مراکز دامپروری زیادی می‌باشد که همه نکات بهداشتی را رعایت می‌کنند و مطابق با اصول خاصی به دام‌ها آب و غذا می‌دهند. همین مسأله سبب می‌شود تا گوسفندانی سالم و چاق پرورش یافته و مورد استفاده قرار گیرند. در این کشور افراد برای خرید دام زنده می‌توانند از اپلیکیشن‌های خاصی استفاده کنند و بدون دردسر گوسفند مورد نظر خود را تهیه کنند.

همچنین شرایطی فراهم شده است که فرد بتواند یک گوسفند یک ماه را به عنوان حیوان خانگی خود انتخاب کند و هزینه‌های کمی به صورت ماهانه برای رشد و پرورش آن پرداخت کنند. زمانی که گوسفند بزرگ شد می‌تواند گوشت آن را دریافت کند. این امر سبب می‌شود تا قیمت گوسفند کم‌تر شود و فرد بتواند در قیمت‌های کم‌تری گوشت را تهیه کند.

بزرگترین پرورش دهنده گوسفند

بزرگترین صنعت پرورش گوسفند چه تعداد گوسفند در سال تولید می‌کند؟

در سراسر جهان کشور‌های زیادی هستند که به پرورش گوسفند می‌پردازند، به خرید گوسفند زنده علاقه‌مند هستند و از این طریق غذا‌های پروتئینی خود را تأمین می‌کنند. پنج کشوری که در رتبه‌های برتر پرورش گوسفند در کل جهان قرار می‌گیرند عبارتند از:

 • کشور چین با ۱۴۶، ۵ میلیون راس
 • کشور استرالیا با ۱۰۱، ۱ میلیون راس
 • کشور هند با ۶۲، ۱ میلیون راس
 • کشور ایران با ۵۱، ۷ میلیون راس
 • کشور سودان سابق با ۴۶۷۲ میلیون راس

بنابراین لقب بزرگ‌ترین پرورش دهنده گوسفند در سراسر دنیا مطابق با آخرین آمار به دست آمده، به کشور چین تعلق می‌یابد. این کشور با استفاده از مدرن‌ترین امکانات و به روز‌ترین تجهیزات به پرورش گوسفندان می‌پردازد. بهترین و استاندارد‌ترین غذا‌ها را زیر نظر دامپزشکان مجرب در اختیار گوسفندان قرار می‌دهد تا بتوانند گوسفندانی چاق و تپل پرورش دهند. از این طریق محصولات خود را به کشور‌هایی که به دنبال خرید دام زنده هستند عرضه می‌کنند و سود خوبی به دست می‌آورند. اگر بخواهیم اطلاعات دقیق‌تری از تعداد گوسفندان زنده در ایران در اختیار شما قرار دهیم باید بگوییم که در طبق آخرین آمار ۴۵ میلیون گوسفند و بره و ۱۵. ۴ میلیون رأس بز و بزغاله در کشور ما وجود دارند.

تأمین تغذیه گوسفندان به چه صورت است؟

برای پرورش گوسفند باید فاکتور‌های مختلفی را مد نظر خود قرار دهید که یکی از موارد بسیار مهم توجه به تغذیه آن‌ها می‌باشد. در سراسر دنیا غذا‌های مختلفی برای گوسفندان در نظر می‌گیرند که رایج‌ترین و استاندارد‌ترین نمونه از این غذا‌ها عبارتند از:

 • خوراک کنسانتره
 • دانه جو
 • کاه
 • یونجه
 • کنجاله
 • ملاس چغندر و تفاله
 • سبوس

تغذیه گوسفندان باید مطابق با اصول و برنامه خاصی انجام گیرد. هر گوسفند با توجه به سن و سال و نژادی که دارد به میزان مشخصی غذا احتیاج دارد. تغذیه این حیوانات باید از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در تعداد وعده‌های مناسبی به گوسفند داده شود. برنامه غذایی که برای این حیوانات در نظر گرفته می‌شود باید دارای فیبر و پروتئین مناسبی باشد. این امر سبب می‌شود تا گوسفندان سریع‌تر رشد کرده و تپل شوند. از طرفی نسبت کلسیم به فسفر موجود در برنامه غذایی باید متعادل و کاملا مناسب باشد تا از ایجاد سنگ‌های ادراری در بدن این حیوانات جلوگیری شود.