قیمت و خرید دام زنده

دام زنده در کشورهای مختلف تعبیرات متعددی دارد برخی از کشورها اسب را نیز به عنوان دام در نظر می‌گیرند. اما می‌توان ادعا کرد که در تمامی کشورها قیمت دام زنده به عوامل متعددی از جمله موقعیت بازار، وزن، سیاست‌های دولت‌ها، موقعیت عرضه و تقاضا، آب و هوا و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. برای خرید دام زنده بهتر است با کارشناسان آن ارتباط بگیرید تا بهترین پیشنهاد را به شما ارائه دهند.

مرکز فروش دام زنده در تهران و کرج

امروزه به دلیل افزایش جمعیت و شهرنشینی گسترده به راحتی نمی‌توان به دام زنده دست پیدا کرد. از این رو بسیاری از دارندگان دام و یا افراد دیگر پلتفرمی را به وجود آورده‌اند تا هر کسی بتواند به دام مورد نظرش دست پیدا کند. اکثریت مردم برایشان اهمیت دارد که چه دامی می‌خرند؛ بیماری نداشته‌باشد، تغذیه مناسب شده‌باشد، نحوه حمل آن به چه صورت است، نژاد حیوان چیست و بسیاری از عوامل دیگر. بنابراین در صورت خرید دام توصیه می‌شود با مرکز فروش دام در تهران و کرج ارتباط بگیرید.

قیمت دام زنده

قیمت تجارت دام در بازارها به طور پیوسته با تراکم گاو و تراکم جمعیت انسانی در منطقه‌ای که بازارها واقع شده‌اند، مرتبط است. در واقع، قیمت‌های گاو در بازارهایی که تراکم جمعیت انسانی محلی پایین دارند، به‌طور قابل‌توجهی بالاتر از مناطق با تراکم انسانی متوسط ​​یا بالاتر است. علاوه بر آن موقعیت بازار و اندازه دام نقش اساسی در قیمت تعیین‌شده دارد. بنابراین درصورت اطلاع از قیمت نهایی بهتر است با کارشناسان فروش و خرید دام زنده ارتباط بگیرید تا آنان بر طبق خواسته شما قیمت نهایی را اعلام کنند.

قیمت دام زنده امروز

قیمت انواع دام را با توجه به وزن آن در نظر می‌گیرند، برای مثال گاو بالغ گرانتر از گوساله است. بنابراین برای اطلاع از قیمت روز دام ، باید در ابتدا بدانید که چه دامی و با چه اندازه‌ای می‌خواهید. سپس با کارشناسان خرید و فروش دام ارتباط بگیرید تا آنان مطابق با آنچه که می‌خواهید به شما آگاهی دهند.

قیمت روز دام؛ با توجه به نرخ ارز

بیشتر اقتصاددانان بازار دام را از نوع رقابتی آن می‌دانند، زیرا نیروهای عرضه و تقاضا برای تعیین قیمت محصول باهم تعامل می‌کنند. قیمت دام را برای کوتاه مدت می‌توان محاسبه و عرضه کرد ولی برای بلند مدت احتمالا مشکلاتی را در بر خواهد گرفت. عوامل متعددی مانند تولیدات فصلی، آب و هوا، موقعیت بازار بر قیمت تاثیر می‌گذارند. بنابراین بهتر است با کارشناسان مربوطه ارتباط بگیرید تا آنان شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

انواع دام زنده در تهران

قیمت انواع دام در تهران

عوامل فیزیکی، بیولوژیکی و اقتصادی-اجتماعی متعددی بر قیمت دام تاثیر می‌گذارند. آب و هوا (دما و بارندگی) می‌تواند بر توانایی هر حیوانی برای بقا و مولدبودن از طرق مختلف تأثیر بگذارد. برخی از مناطق، به دلیل درجه حرارت شدید، توپوگرافی یا کمبود بیش از حد رطوبت، برای سکونت مداوم یا فصولی کاملاً نامناسب هستند. بنابراین نمی‌توان بر روی دام در صورت کنترل نشدن عوامل متعدد تغذیه و نوع پرورش دام قیمت نهاد. بهترین راه این است که با کارشناسان تماس بگیرید تا از قیمت روز دام باخبر شوید.

قیمت روز انواع دام؛ با توجه به وزن

علیرغم موقعیت بازار، بیشترین عاملی که بر قیمت تاثیر می‌گذارد وزن دام است. برای مثال گاوهای تازه به دنیا آمده به دلیل آنکه وزن کمی دارند از پایین‌ترین قیمت نسبت به گاوهای بالغ برخوردارند. درمیان گاوهای بالغ، گاو نر به دلیل جثه بزرگتر نسبت به گاوهای ماده قیمت بیشتری دارند. برای اطلاع از قیمت نهایی بهتر است با کارشناسان مربوطه ارتباط بگیرید تا آنان شما را راهنمایی کنند.

سخن پایانی

در دسترس بودن خوراک، بیماری، آب و هوا، نیروهای اجتماعی و سیاسی و همچنین انگیزه‌های اقتصادی همگی به نوعی بر قیمت دام تاثیر می‌گذارند. در این میان بسیاری از عوامل قابل کنترل و بسیاری دیگر غیرقابل کنترل اند، بنابراین نمی‌توان به طور دقیق قیمت دام را تعیین کرد. برای خرید دام زنده بهتر است با کارشناسان صحبت کنید تا آنان شما را از قیمت نهایی دام مورد نظرتان آگاه کنند.