گران قیمت ترین گوسفند جهان|نژاد دولان

گاهی برای خرید برخی از حیوانات باید هزاران دلار پرداخت نمایید، که دلایل مختلفی برای بالا بودن این قیمت وجود دارد.  تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که  خرید گوسفند زنده تا چه حدی قیمت گذاری می شود؟ ممکن است اعداد بسیار مختلفی به ذهن شما خطور کند ولی قطعا مبلغ دو میلیارد و چهارصد هزار تومان دور از ذهن شما است. ولی بهتر است بدانید که گران قیمت ترین گوسفند که نژاد دولان می باشد با چنین قیمتی به فروش می رسد.

گوسفند نژاد دولان

در میان نژادهای مختلف گوسفند زنده که وجود دارند، برخی از نژادها دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند و جزء بهترین ها به شمار می آید یکی از این نژاد ها گوسفند نژاد مغان است و دیگری دولان. ولی تعداد این نژادها زیاد نیست و از تعداد انگشتان دست فراتر نمی رود.

گوسفند نژاد دولان اگرچه جایی در میان بهترین گوسفندان جهان ندارند ولی لقب گران قیمت ترین گوسفند زنده را به خود اختصاص داده است، که این لقب طی مسابقه ای در چین به این گوسفند داده شد.

هرکیلو گوشت این گوسفند با دلار امروز ۲۶میلیون تومان است! چندی پیش در حراجی اسکاتلند یکی از این گوسفندها به قیمت ۱۵۲هزار پوند فروخته شد. تقریبا ۲برابر قیمت پورشه است!

گوسفند نژاد دولان

هدف از خرید گوسفند نژاد دولان

هدف بزرگی که افراد از خریدن گوسفند نژاد دولان دارند، پرورش برای به دست آوردن اسپرم آن می باشد، اسپرم و نطفه این نژاد با قیمتی معادل پنج الی شش میلیارد تومان به فروش می رسد. اسپرم این گوسفند در فرآیند تلقیح مصنوعی به کار گرفته می شود.

البته هدف همه خریداران اسپرم گیری نیست و بسیاری با هدف سرمایه گذاری اقدام به خرید می نمایند، جالب است بدانید که قیمت این گوسفندان دائم در حال افزایش می باشد پس طبیعی است که بسیاری از ساکنان شهر کاشقر برای چند برابر کردن سرمایه خود اقدام به خرید کنند. تا جایی که برخی افراد در این زمینه عنوان پرسود ترین موجود روی کره زمین را به این حیوانات داده اند.

مشخصات گوسفند نژاد دولان

  • سر سیاه رنگ دارند.
  • دم سفید رنگ دارند.
  • جثه فوق العاده بزرگی دارند.
  • رنگ پاها تا قسمت زانو سیاه است.
  • دارای دنبه گردی شکل هستند.
  • دنبه سفت بوده و حالت آویزان ندارد.
  • قد (حدفاصل پا تا سر) بلند و حدودا ۱۶۰ سانتیمتر است.
  • برخی گوسفندان دولان به خصوص بره ها گودی کمر دارند.
  • وزن بالایی دارند به نحویکه در سنین شش ماهگی در حدود صد کیلوگرم وزن می گیرند.

گوسفند نژاد دولان

قیمت گذاری گوسفند نژاد دولان

کشور چین و منطقه کاشقر اصلی ترین محل پرورش گوسفند نؤاد دولان می باشد.سر شماری هایی که از این نژاد صورت گرفته است نشان دهنده این است که تعداد گوسفندان نژاد دولان در حد هزار راس است. قیمت این نوع گوسفندان ثابت نیست؛ اما سایت های خرید و فروش دام زنده قیمت آن را یک میلیون و چهارصد هزار پوند تعیین نموده اند. با یک حساب سرانگشتی با رقم حیرت آور بیست و هشت میلیارد تومان مواجه می شوید.

سخن پایانی

دامداران پاک بزرگترین مرکز خرید گوسفند زنده می باشد که ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است. جهت هماهنگی برای خرید دام زنده با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس حاصل نمایید.