معرفی کامل گوسفند مغان

یکی از با کیفیت ترین گوسفند زنده ایرانی، گوسفند نژاد مغانی می باشد، گوسفند مغان به دلیل داشتن گوشت با کیفیت و شیر مرغوب به عنوان یکی از با کیفیت ترین نژاد های گوسفندان ایرانی است و طرفداران فراوانی دارد. اگر تقاضا خرید گوسفند زنده مغانی در تهران را دارید با کارشناسان فروش این مجموعه تماس بگیرید.

گوسفند مغان یکی از مهمترین از نژاد های گوسفنده زنده ایران است که در میان گوسفندان گوشتی طبقه بندی شده است و تحمل زیادی برای باروری بره های سنگین دارد. بهترین مکان برای پرورش آن دشت مغان در استان اردبیل است.
این منطقه دارای هوای نیمه گرمسیری با تابستان‌های گرم و تقریبا خشک است، فروش گوسفند زنده مغانی در کشور به راحتی رخ می‌دهد.

برای آشنایی با انواع گوسفند و قیمت خرید گوسفند زنده، برروی خرید گوسفند زنده کلیک کنید.

 

گوسفند نژاد مغان

مشخصات ظاهری گوسفند مغان:

این نژاد معمولا در رنگ های سفید شکری، نخدی و قهوه‌ای روشن یافت میشود، به طور رایج دامداران رنگ زرد و سفید گوسفند مغان را بیشتر می‌پسندند. بره‌های این نژاد به هنگام تولد تا چند ماهگی قهوه‌ای مایل به سرخ بوده و بعد از بزرگتر شدن به رنگ سفید در می‌آیند.

گردن گوسفند مغان با رشد سریع و عضلانی صاف و عریض به همراه است، دارای عضلات پشت مستقیم و شانه‌ها با رشد متوسط، ران عضلانی است. بقیه اعضا نسبت ‌به جثه دام کوچکتر هستند با این وجود ظریف و مقاوم می‌باشند.

نام این نژاد از زیست بومشان برگرفته شده است و این گوسفندان را علاوه به مغانی، گوسفند دشت مغان هم میشناسند. وزن گیری عالی یکی از بهترین ویژگی های دام های این نژاد است.  از آنجایی که در کشور ما گوشت گوسفند بسیار مورد توجه قرار دارد به همین دلیل پرورش دامی که گوشت خوبی داشته باشد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

گوسفند نژاد مغان

تولید پشم از گوسفند مغان:

تولید گوشت از این نژاد هدف اصلی پرورش آن است ولی میزان تولید پشم از گوسفند مغان نیز می‌تواند به عنوان یک هدف ثانویه جهت کسب درآمد بیشتر مدنظر قرار گیرد. پشم به دست آمده از گوسفندان مغانی از دسته پشم‌های ضخیم بوده و بیشترین کاربرد آن در صنایع قالیبافی است.

نرخ خرید این نژاد برحسب کیلو و با توجه به فصل خرید و فروش متفاوت است برای نرخ فروش روز گوسفند مغان و گوسفند زنده با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس بگیرید.