۶ حیوان همدم گوسفند زنده

شش حیوان همدم گوسفند زنده را در این مطلب به شما معرفی مینماییم و اطلاعاتی نیز درباره هر یک خدمت شما ارائه شده است، تا پایان این مطلب همراه ما باشید.

چرا برخی حیوانات را می توان به عنوان همدم گوسفندان در نظر بگیریم؟

چندین دلیل برای پاسخ به این سوال وجود دارد که اولین مورد برای پاسخ به این سوال این است که اساسا گوسفندان حیواناتی اجتماعی هستند و به هیچ عنوان نباید این حیوانات اهلی را تنها گذاشت به همین دلیل نیز می‌باشد که اکثر دامداران این حیوانات را به صورت گله ای نگهداری می‌کنند. معمولا چنانچه قصد پرورش گوسفند را دارید حداقل باید پنج راس گوسفند داشته باشید.

اگرچه گوسفندان همیشه هم نوع خود را ترجیح خواهند داد ولی می‌توانید آن ها را با دام های دیگر نیز نگهداری کرد. چنانچه محیطی مناسب دارید و به صورت سنتی دامپروری را دنبال می‌کنید برای استفاده حداکثری از این شرایط این کار را می‌توانید انجام دهید ولی برای هدف های صنعتی دامپروری سعی می‌ کنیم در مقاله ای جداگانه به صورت تخصصی به این موضوع بپردازیم.

از دیگر مزایای نگهداری گوسفند با دام های دیگر مدیریت آسان است، ولی باز هم تاکید می‌نماییم که این وضعیت تنها در دامداری های کوچک که توانایی جدا نمودن حیوانات را ندارند توصیه می‌شود.

بهترین حیوانات همدم گوسفند

  • گاو و گوسفندان همدم های خوبی برای یکدیگرند

گاوها از معمول ترین حیواناتی هستند که از گذشته با گوسفندان نگهداری می‌شدند و برخی از دامداران سنتی که به مراتع طبیعی دسترسی دارند، در ابتدا گاوهای خود را برای چرا به این مناطق خواهند برد و سپس از آنجایی که گوسفندان بسیار بهتر به دنبال یافتن غذا می‌باشند، اجازه خواهند داد برای استفاده حداکثری از علوفه ها، این حیوانات علوفه های باقی مانده را بخورند. با این حال اگرچه از این مدل تغذیه به عنوان استراتژی مدیریتی نیز می‌توان یاد کرد ولی روش موثری برای افزایش بازدهی نمی‌باشد و بسیار بهتر به تغذیه دام ها توجه می‌شود.

 

حیوانات همدم گوسفند زنده

مرغ، خروس، بوقلمون و اردک 

چنانچه به روستاهای مختلف سر بزنید همیشه انوع مختلفی از طیور را مشاهده می‌کنید که به صورت آزادانه در محیط روستا به دنبال غذا هستند، این حیوانات در این مناطق معمولا همیشه با گوسفندان نگهدای می‌شوند و همچنین بسیار زودتر می‌‎توانند حضور عامل خطر همانند روباه و گرگ شکارچی را تشخیص دهند و با ایجاد سر و صدا مردم را آگاه نمایند.

چنانچه قصد خرید مرغ و خروس زنده را داریدمی‌توانید از طریق سایت ما خرید خود را انجام دهید و برای کسب اطلاعات بیشتربا شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس حاصل نمایید.

اسب 

گوسفندان و اسب ها همیشه می‌توانند به خوبی در کنار هم زندگی نمایند خصوصا اگر از ابتدا در کنار هم رشد کرده باشند. اسب ها به ندرت نسبت به گوسفندان پرخاگر می‌باشند و به همین دلیل پرورش اسب با گوسفند در مناطقی که دامپروری قدیمی دارند بسیار مفید است.

سگ نگهبان 

در صورتی که آموزش درست به سگ ها داده شود سگ ها می‌توانند برای گوسفندان همراهان خوبی باشند و وارد شدن آسیب به این دام ها جلوگیری نمود. دو مزیت مهم و اصلی سگ های نگهبان  محافظت در برابر حمله شکارچیان و جلوگیری از سرگردانی گوسفندان در دشت است.

الاغ 

در بیشتر مناطق روستایی و عشایری الاغ ها و خرها به دلیل توانایی بارکشی که دارند با گوسفندان نگهداری می‌شوند.

سخن پایانی

در این مطلب از دامداران پاک به طور کامل درباره حیوانات همدم گوسفند زنده صحبت کردیم،چنانچه قصد خرید دام زنده  و یا پاسخ سواله قیمت گوسفند چنده؟ را دارید می توانید از طریق شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ دام خود را سفارش داده و درب منزل خود تحویل بگیرید.