نکات دامپروی گوسفندی امروز

نکات دامپروری گوسفندی امروز را قصد داریم در این مطلب شرح دهیم، قبل از شروع برای شما پیش آمده است که تا بحال از خود پرسیده اید که چرا دامپروری و دامداری مهم است؟ جواب این سوال را در مطلب دیگری از سایت خواهید دید کافی است بر روی لینک ابتدایی کلیک نمایید، دامپروری دارای نکاتی است که در ادامه میبینید.

گوسفند زنده جزو آن دسته از حیواناتی اهلی می باشد که از گذشته های بسیار دور مورد توجه بوده است و توانسته است از طریق پرورش و نگهداری این گونه از حیوانات به بخشی از نیازهای خود پاسخ دهد . اشخاصی که در شغل دامداری و دامپروری مشغول فعالیت هستند می توانند از طریق فروش گوشت ، محصولات لبنی ، فروش پشم گوسفند در آمد نسبتا خوبی را بدست آورند.

با توجه به درخواست ها و سوالات زیاد مخاطبین سایت دامداران پاک درباره چگونگی موفقیت در دامپروری و نحوه وارد شدن در این شغل تصمیم گرفتیم که در این مطلب راه حل های خوبی را ارائه دهیم، با ما همراه باشید.

نکات دامپروی گوسفندی چیست

شما برای اینکه در شغل دامپروری موفق باشید باید چندین نکته را رعایت نمایید همچون:

  • انتخاب و خریداری بره و گوسفندان گله از نژادهای مرغوب  و متناسب با هر منطق جغرافیایی
  • آماده سازی انبار ، سیلو و یا سکو مناسی جهت نگهداری علوفه
  • آماده سازی محیطی مناسب جهت نگهداری از دام ها
  • استفاده از مواد مغذی در طول پرواربندی گوسفندان
  • در طول مراحل پرواربندی حتما از اشخاص با تجربه کمک بخواهید
  • حتما از  دکتر دامپزشک جهت معاینه گوسفندان گله استفاده نمایید
  • سعی کنید در انتخاب گوسفندان از نژادهای که قابلیت چند قلوزایی دارند استفاده نمایید.
  • داشتن سرمایه کافی نیز می تواند به رسیدن هرچه زودتر به سود مناسب کمک شایانی کند.

همانگونه که اطلاع دارید محصولات دامی تولید شده در برخی از فصل های سال نسبت به سایر فصول بیشتر می باشد. پس بهتر است سعی نمایید که دز زمان افزایش قیمت دام زنده، حداکثر تولید را داشته باشید تا سود بسیار خوبی را کسب نماید.

اهمیت دامپروری گوسفندی

با توجه به اینکه جمعیت جهان روز به روز در حال افزایش می‌باشد و هرچه جمعیت انسان ها بیشتر شود تامین نمودن نیازهای آنها هم دشوار خواهد بود. یکی از مهمترین تامین کننده های نیاز بشر از دام ها است و هرچه جمعیت افزایش پیدا کند این تولیدات نیز بیشتر خواهد شد.

دامپروری و دامداری تاثیر مستقیمی بر روی اقتصاد یک کشور دارد و علاوه بر ایت تولیدات مربوط به دام ها برای خانواده های روستایی و عشایر حائز اهمیت است، به این دلیل که تنها راه معشیت آن ها از این راه است.

دامپروری و دامداری سهم زیادی را در تامین نمودن غذای انسان ها دارد که محصولاتی همانند گوشت، محصولات لبنی، پشم و … توسط دام ها تولید خواهد شد. علاوه بر موارد گفته شده کود حیوانات نیز نقش بسیارمهمی را در صنعت کشاورزی دارد.

شرایط شغل دامداری و دامپروری گوسفندی

همانگونه که میدانید وارد شدن به هر شغلی باید تجربه کسب نمایید و ورود به هر شغلی بدون دغدغه و مشکل نمی باشد. حوزه نگهداری و پرورش گوسفند زنده نیز از این قاعده مستثنی نیست ولی همین شغل برای افرادی که از روش های نوین دامپروری استفاده می نمایند بسیار درآمد زا و موفقیت آمیز خواهد بود.

 

 

نکات دامپروی گوسفندی جدید

اگر در ابتدا کار خود در رشته دامپروری می باشید،در انتخاب گله و نژادی اولیه خود بسیار دقت کنید متاسفانه تصور خیلی های این است که این کار چندان مهم نیست و هر نژادی قابلیت پرورش با بیشترین میزان سودهی را دارا است . اما تجربه و بررسی ها چیز دیگری را نشان می دهد .  هر منطقه و هر نژاد ویژگی های خاص خود را دارند که آنها را می تواند منحصر به فرد نماید.

اگر در منطقه ای که شما در حال پرورش دام و تولید محصولات دامی هستید نرخ خرید پایین می باشد نگران نباشید چون می توانید از بازار هدف بزرگتری نظیر کلان شهر ها استفاده کنید .با تولید محصولات دامی درجه یک می توانید برای خود مشتریان ثابتی را پیدا کنید که دوست داشته باشند همیشه از شما خرید کنند، در شغل دامپروری به دنبال دانش و اطلاعات به روز و کافی حتما باشید.

جیره بندی صحیح برای گوسفندان

مدیریت جیره کاری می باشد که باعث به وجود آمدن تمایز بین یک دامدار با تجربه و حرفه ای با یک دامدار سنتی و البته کم تجربه می شود . دامداران موفق با استفاده برنامه هایجیره بندی هم قیمت تمام شده علوفه کاهش می دهند و هم سبب افزایش میزان رشد دام خود خواهند شد.

در آخر باید بگوییم چناچه قصد خرید گوسفند زنده را دارید باید از قیمت گوسفنده زنده تهران و سایر شهرها مطلع شوید که دامداران پاک در ۲۴ ساعته شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد، و دام زنده را همراه باسکول برای وزن نمودن گوسفند به محل مورد نظر شما ارسال می نماید.