چرا دامپروری و دامداری مهم است؟|دامداران پاک

دامداری و دامپروری گوسفند زنده به علت  های مختلفی همانند اقتصادی و اجتماعی که منجر به کسب درآمد، افزایش باروری خاک، و تولید محصولات دامی اعم از شیر، گوشت، پشم و … برای یک خانواده روستایی و عشایری حائز اهمیت میباشد و همیشه مورد توجه این قشر است. قبل از شروع به دامپروری باید با مهمترین نکات دامپروری گوسفند زنده آشنا شوید که با کلیک بر روی لینک به آن صفحه منتقل خواهید شد.  برخی از خانوار ها از همین طریق که به عنوان اصلی ترین سرمایه آن ها می باشد می توانند درآمد نسبتا عالی ار بدست آورند.
در جامعه امروز صنعت دامپروری با چالش های بسیار مختلفی همراه است که می توانیم به اثرات محیطی همانند تولید گازهای گلخانه ای، مناسب نبودن نرخ بهره وری، نوسانات قیمت دام زنده مواجه می باشد. در ادامکه قصد داریم که این صنعت را به صورت کامل به اطلاع شما عزیزان برسانیم با ما همراه باشید.

 

سهم دامداری در زندگی دامپروران

دامداری سهم مهمی در تامین غذای مورد نیاز بشر دارد که در این مورد  می توان به تولید محصولات لبنی، گوشت، پشم، چرم اشاره کرد . علاوه بر این کود حیوانی نقش اساسی را در صنعت کشاورزی داردو باعث رونق تولید در این حوزه می ش گوسفند به دلیل اینکه دارای شرایط دامپروری راحت تری است و نرخ بازده ای بالاتری نسبت به سایر حیوانات دارد بیشتر مدنظر دامداران برای دامپروری است.

همچنین نگرانی ها فراوانی نسبت به عرضه و تقاضای محصولات دامی به ویژه در کشورهای توسعه یافته وجود دارد به این دلیل که تولید این محصولات هزینه زیادی دارد و مراتع در طبیعت روبه کاهش می باشد و این مسئله خود اهمیت دامداری البته از نوع صنعتی را دوچندان می نماید . امروزه  با اتکا بر دانش و فناوری مدرن به راحتی می توان بخشی از این چالش را حل کرد . بااین حال بخشی از این نوآوری ها می تواند تاثیر منفی بر کیفیت محصولات دامی نیز داشته باشد.

حیوانات نظیر گاو و گوسفند نه تنها در منابع اقتصادی قشرهای مختلف جامعه عمل می کند بلکه همچنین بر فرهنگ زندگی روستایی و شهری نیز اثر گذار می باشد، در بسیاری از نواحی مختلف در جهان دام های گوشتی و شیری به مدیریت زمین و حفظ زیر ساخت های این جوامع کمک می نماید.

مزایای دامداری

سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد ( فائو) اعلام نموده است که در همه ی کشورهای جهان تقاضا برای غذا درحال افزایش می باشد باید از طریق استفاده از ژنتیک بهتر و تغذیه مناسب تر و هدفمند این مشکل را حل نمود. البته بر اساس پیش بینی های صورت گرفته توسط محققان این موسسه بین المللی تا سال ۲۰۲۸ مصرف سرانه گروه های مواد غذایی روندی ثابت داشته باشد اما در دراز مدت قیمت مواد کشاورزی و گوشت قرمز افزایشی می باشد.

این رشد تقاضا در به خصوص در کشورهایی که شاهد رشد بالای جمعیتی هستند ملموس تر است. از این دسته مناطق می توان به کشورهای هند، کشورهای جنوبی آفریقا و خاورمیانه اشاره نمود. اما با این حال به دلیل فقر موجود در این نواحی همچنان تقاضا محدود خواهد ولی شرایط در کشورهایی ثروتمند نظیر آمریکا و اروپا فرق می کند و مردم همچنان گوشت زیادی را در این کشورها مصرف خواهند کرد.

دامداری به عنوان یکی از قدیمی ترین شغل ها در بین جوامع شناخته می شود که از مزایای دامداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تولید گوشت
  • تولید پشم مناسب برای صنایع نساجی
  • تولید چرم با کیفیت
  • تولید محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و …
  • کود حیوانی برای کشاورزی
  • ایجاد اشتغال در مناطق روستایی

برای خرید گوسفند رومانف و سایر گوسفندان می توانید به راحتی با یک تماس با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶  از قیمت مطلع شده و در صورت نیاز گوسفند زنده مورد نظر خود را سفارش دهید و دام را درب منزل خود تحویل بگیرید.