راهنمای جامع برای خرید گوسفند

یک از دغدغه های اصلی هر فرد در هنپام خرید گوسفند زنده انتخاب بهترین زمان برای خرید گوسفند زنده است و این موضوع به این دلیل مهم است که افراد  با اطلاع دقیق از بهترین زمان برای خرید گوسفند هم هزینه کمتری را پرداخت میکنند و هم در زمان مناسب گوسفند را خریداری خواهند نمود که باعث می شود گوسفندهایی بسیار پروار و با ورزن مناسب و سالم را تحویل بگیرند.

چه گوسفندی بخریم

گوسفند سالم و بهداشتی از مطالبی است که در این قسمت به بررسی و تحلیلش خواهیم پرداخت، تا شما در عیدها و ایام محرم که به دنبال خرید دام بهداشتی می باشید به راحتی بتواندی اطلاعات لازم را داشته باشید و بهترین گوسفند سالم را خریداری نمایید.

امروزه به دلیل گرمای هوا و شیوع پیدا کردن انواع بیماری های مختلف، تهیه نمودن دام سالم و بهداشتی دارای اهمیت فراونی می باشد. به همین دلیل خرید از مراکز عرضه گوسفند زنده بهداشتی ار زارش بالایی برخورددار می باشد.

آموزش انتخاب و خرید گوسفند سالم

برای آنکه بتوانید به راحتی گوسفندی را خریداری نمایید باید قبل از هر چیزی تشخیص دهید که گوسفند مورد نظر شما از نظر بهداشتی کاملا سالم می ابشد یا خیر  و اینکه هیچ بیماری نیز نداشته باشد. گوسفند مورد انتخاب شما باید از نظر ظاهری  فربه باشد و گوشت او فقط چربی نباشد تا بتوانید با قربانی کردن آن به گوشت بیشتری برسید و آن را میان افراد تقسیم نمایید.

وزن گوسفند زنده و سالم بودن آن را در هنگام خرید باید به آن توجه فراوانی داشت و شرط اولیه انتخاب گوسفند برای خود در هنگام خرید بدانید و بعد با در نظر گرفتن قیمت دام زنده می توانید خرید خود را انجام دهید، در این صورت می باشد که شما می توانید گوسفندی را از میان سایرین برای قربانی انتخاب نمایید و با پرداخت مبلغ آن بتوانید گوسفند مد نظر خود را برای قربانی مهیا نمایید.

بهترین زمان خرید گوسفند

در واقع برای سود بیشتر، زمان خوب برای  خرید  دام یا گوسفند زنده وابسته به خواسته ی دامدار است. یعنی هدف هرکس از خرید دام چیه؟ دلیل این وابستگی مربوط به این میشه که در فصل های مختلف گوسفند در موقعیت متفاوتی است. در ادامه به بررسی بعضی از مواردی که معمولا سوال دامداران است پرداخته ایم.

 

 

بهترین زمان برای خرید گوسفندز نده

 

از کجا بره برای پرواربندی بخریم

مکان های عرضه دام در روستاها و مراکز مناسب فروش بره ها و گوسفندان که مورد تایید دامپزشکی می باشند بهترین محل ها برای خرید دام بسیار است؛ زیرا در این مکان ها به دلیل وجود تعداد زیاد بره و گوسفند از نژادهای مختلف، انتخاب دام مناسب به تعداد زیاد کار آسانی می باشد.

دامداران پاک یکی از معترترین مراکز عرضه دام و گوسفند زنده  از نژادهای مختلف ایرانی است که اقدام به فروش دام های مورد تایید دامپزشکی با هر تعدادی می نماید. گوسفندانی که توسط مرکز فروش گوسفند زنده عرضه می شود همگی در مناطق ییلاقی پرواربندی شده و با مناسب ترین قیمت ها به فروش می رسند.

اگر قصد پرواربندی نژادهای مختلف گوسفند  و پرورش آن را دارید باید بدانید خرید بره های سالم نیمی از هزینه های پرواربندی می باشد. مرکز فروش گوسفند زنده در هر ساعت شبانه روز و در هر کجای تهران آماده فروش بره های سالم از هر نژادی و مورد تایید شهرداری به شما می باشد.

نکات مهم در خرید دام

 • سلامت دامیکی از نکات مهم در هنگام خرید دام زنده که باید در نظر داشته باشید سلامت گوسفند زنده می باشد که از مهمترین خوراکی های مصرفی است.گوشت گوسفند زنده سرشار از ویتامین و مواد معدنی است که در خوراکی های گیاهی وجود ندارد. برخی از مریضی های حیانات همانند تب مالت، امکان انتقال به انسان را دارند؛ پس اگر گوسفند زنده ای را خریداری کرده اید که دچار چنین مریضی هایی است از مصرف گوشت آن جدا خودداری نمایید زیرا برای سلامت انسان بسیار مضر است.
 • وزن گوسفندموضوع بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که گوسفندی بخرید که وزن واقعی خود را داشته باشد. متاسفانه در برخی مراکز نامعتبر، از طریق راه‌هایی همچون خوراندن آب نمک به گوسفند باعث میشوند گوسفند تشنه شده و آب بیشتری بخورد و از این طریق وزن کاذب آن بالا خواهد رفت.

زمان مناسب جهت پرواربندی

پرواربندی به افزایش وزن گوسفند جوان و یا بره در مدت محدود میگویند. پرورش گوسفند زنده یکی از راه‌های کسب درآمد پر بازده است، یکی از شغل‌های کم ریسک و پرسود از قدیم پروروش گوسفند و دامپروری میباشد.
اگر قصد دارید دام زنده را به هدف پرواربندی بخرید توجه به زمان خرید آن موضوع مهمی می باشد که باید در نظر بگیرید. طبق تحیقیقات انجام شده اوایل پاییز بهترین زمان برای خرید دام و شروع پرواربندی است.

 

 

زمان مناسب برای خرید گوسفند

 

گوشت گوسفند بخریم یا دام زنده؟

ممکن است این سوال برای شما پیش آمده باشد که تفاوت خرید گوشت قرمز با دام زنده در چیست؟ چنانچه هدف از خرید، مصرف گوشت قرمز باشد به این نتیجه میرسیم که تفاوت آنچنانی میان این دو وجود ندارد و در صورتی که هدف از خرید قربانی نمودن، نذری، کشتار در مراسمات و … باشد در این صورت باید نوع دام مشخص باشد. به صورت کلی چنانچه بخواهیم بگوییم گوشت گوسفند را مستقیم از قصابی خریداری نمایید یا اقدام به خرید گوسفند زنده کنید و خودتان آن را ذبح کنید هر یک دارای مزایایی است برای مثال مزایای خرید دام زنده شامل موارد زیر است

 

 • قیمت آن نسبت به خرید مستقیم گوشت از قصابی در بازار به صرفه تر است.
 • گوشت تازه ای را مصرف مینمایید.
 • از ذبح و کشتار به صورت صحیح اطمینان خواهید داشت.
 • مطمعن هستید که گوسفندی که خریداری نموده اید سالم است.

 

نحوه انتخاب و خرید گوسفند سالم

گوسفند سالم و بهداشتی از مطالبی است که در این قسمت به بررسی و تحلیلش خواهیم پرداخت، تا شما در عیدها و ایام محرم که به دنبال خرید دام بهداشتی می باشید به راحتی بتواندی اطلاعات لازم را داشته باشید و بهترین گوسفند سالم را خریداری نمایید.

امروزه به دلیل گرمای هوا و شیوع پیدا کردن انواع بیماری های مختلف، تهیه نمودن دام سالم و بهداشتی دارای اهمیت فراونی می باشد. به همین دلیل خرید از مراکز عرضه گوسفند زنده بهداشتی ار زارش بالایی برخورددار می باشد.

آموزش انتخاب و خرید گوسفند سالم

برای آنکه بتوانید به راحتی گوسفندی را خریداری نمایید باید قبل از هر چیزی تشخیص دهید که گوسفند مورد نظر شما از نظر بهداشتی کاملا سالم می ابشد یا خیر  و اینکه هیچ بیماری نیز نداشته باشد. گوسفند مورد انتخاب شما باید از نظر ظاهری  فربه باشد و گوشت او فقط چربی نباشد تا بتوانید با قربانی کردن آن به گوشت بیشتری برسید و آن را میان افراد تقسیم نمایید.

وزن گوسفند زنده و سالم بودن آن را در هنگام خرید باید به آن توجه فراوانی داشت و شرط اولیه انتخاب گوسفند برای خود در هنگام خرید بدانید و بعد با در نظر گرفتن قیمت گوسفند می توانید خرید خود را انجام دهید، در این صورت می باشد که شما می توانید گوسفندی را از میان سایرین برای قربانی انتخاب نمایید و با پرداخت مبلغ آن بتوانید گوسفند مد نظر خود را برای قربانی مهیا نمایید.

جزو معتبرترین مراکز فروش دام در تهران می‌باشد.فروش و ارسال گوسفند زنده در مراکز دامداران پاک با باسکول و قصاب است و چنانچه شما تصمیمی برای خورد نمودن گوشت دارید نیز قصابان ما اینکار را برای شما انجام خواهند داد.

 

اموزش انتخاب و خرید گوسفند

 

نحوه تشخیص گوسفند سالم از روی خصوصیات ظاهری

 1. کم اشتهایی گوسفند ممکن است نشانه بیماری گوسفند و به موجب آن ابتلا به بیماری زخم دهان و حتی مشکلات دندان گوسفند باشد.
 2. دام سالم باید به خوبی نشخوار کند و گله ای سالم است که نصف آن در حال نشخوار کردن باشند.
 3. عقب نیفتادن گوسفند از گله و به موجب آن تحرک خوب و داشتن هوشیاری خوب در برابر سر و صدا نشانه سلامت گوسفند است.
 4. در صورتی که با کشیدن پشم گوسفند به راحتی کنده شود نشانه ای از بیماری گوسفند و نارسایی کبد گوسفند می باشد.
 5. گوسفندانی که پشم صاف و یکدست دارند کاملا سالم هستند.
 6. وجود آبریزش و ترشحات بینی گوسفند حاکی از بیماری نارسایی ریه گوسفند است.
 7. برای تشخیص درصد چاقی و لاغری گوسفند کافیست به مهره های پشت گوسفند دست بزنید.
 8. در صورت ذبح گوسفند چنانچه جگر گوسفند صاف باشد و با برش جگر رنگ جگری داشته باشد گوسفندی که سر بریده شده است سالم بوده است. برای آشنایی با خواص جگر سفید گوسفند، به مقاله ما در دامداران پاک مراجعه کنید.

امروزه با توجه به حجم زیاد دست فروشان و دلالان در معابر و خیابان های تهران در جهت فروش گوسفند زنده اقدام به جذب مشتری می نمایند  و با قیمت بالاتر از اتحادیه، دام غیر بهداشتی یا شکم پر به فروش می رسانند. به همین علت ما هیچ گونه مسئولیتی در قبال چنین دلالان و خرید های شما نداریم.

شما مشتریان عزیز می توانید با دریافت قیمت روز گوسفند زنده و … از طریق شماره های تماس ما اقدام به  سفارش دام و گوسفند زنده مورد نظر کنید تا ما در سریع ترین زمان دام سالم و با نازلترین نرخ و واقعی گوسفند زنده را رایگان ارسال و در درب منزل تحویل شما عزیزان دهیم.

 

 

قیمت گوسفند زنده در تهران

 

پرورش دام زنده در مناطق مختلف و ۱۰۰ درصد ارگانیک

در این قسمت می خواهیم در رابطه با مناطق مختلفی که دام های ما در آنجا پرورش داده می شوند توضیحاتی خدمت شما عزیزان ارائه بدهیم. در ابتدا شایان به ذکر است که ما هرگونه نژاد گوسفندی که بخواهید را داریم و به پرورش آن مشغول می باشیم.

همکاران و آشنایان ما در شهرستان ها و روستاها مشغول پرورش و نگهداری بهترین گوسفندان می باشند که بعد از پرواربندی در طی چندین ماه و سال، بعد از آماده شدن کامل، برای فروش به تهران و کرج ارسال خواهند شد.

بهتر است بدانید که تمام مواد تغذیه این دام ها در مراتع دارای علوفه خوب بوده و تغذیه آن ها از گیاه می باشد. دام های ما بدون هیچ گونه تزریقاتی می باشد بنابراین شما با خیال راحت می توانید از مجموعه دامداران پاک گوفند و دام زنده را به صورت کاملا ارگانیک خریداری نمایید.