اجزا و سیستم های بدن گوسفند زنده

قبل از اینکه قصد ذبح گوسفند زنده راداشته باشید باید درباره اجزا و سیستم های بدن گوسفند زنده اطلاعات کافی داشته باشید. گوسفند زنده جزو حیوانات پستاندار و اهلی می باشد که دارای نژادهای متفاوتی است و در زمان های گذشته برای به دست آوردن گوشت، شیر، پشم پرورش داده میشد. برای پرورش و بهره وری بهتر و اصولی تر، شناخت اجزای بدن گوسفند الزامی می باشد. ما در این مقاله از دامداران پاک سعی داریم این بخش ها را برای شما شرح دهیم، با ما همراه باشید و برای اطلاع از قیمت دام زنده با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس بگیرید.

اجزای بدن گوسفند زنده

سیستم تنفسی گوسفندزنده

گوسفندان و سایر دام ها از طریق سیستم تنفسی خود اکسیژن را جذب و دی اکسیدکربن را دفع می کنند که سیستم تنفسی آن ها شامل ریه ها ، سوراخ های بینی ، حلقوم می شود.

سیستم اسکلتی گوسفند زنده

سیستم اسکلتی از مهمترین اجزای بدن گوسفند حیوانات می باشد که بسیار مهم می باشد. اسکلت و استخوان بندی باعث تحمل وزن سایر قسمت های بدن خواهد شد. اسکلت بدن این حیوان شامل استخوان ها، عضلات ،مفاصل ، رباط ها و غضروف می شود که از مهم ترین قسمت های بدن این حیوانات است.

ستون فقرات گوسفندان از استخوان های ثابت و متحرکی تشکیل شده است ، دنده ها استخوان های بلند منحنی شکل هستند که قفسه سینه را تشکیل می هند و جمجمه گوسفند که مقاومت خوبی دارد و از مغز حیوان محافظت می نماید.

سیستم گوارش گوسفند زنده

یکی از اجزای بدن گوسفند زنده  سیستم گوارش است و از آنجایی که گوسفند جزو حیوانات نشخوار کننده قرار دارد لازم است توضیحی در مورد نشخوار کردن بدهیم. نشخوارکنندگی روشی از گوارش است که در جاندارانی مانند گاو و گوسفند دیده می شود و این جانوران به سرعت غذا می خورند و زمانی که سیر شدند در یک فرصت مناسب، غذا را به روش نشخوار مجددا وارد دهان کرده و شروع به جویدن وهضم آن می کنند.

اجزای بدن گوسفند زنده

بخش های سیستم گوارش گوسفند زنده

  • دهان؛ در این بخش غذا خرد، جویده و با بزاق ترکیب می شود.
  • مری؛ لوله ای عضلانی با ساختاری ساده است که غذا را از دهان به معده انتقال می دهد.
  • معده؛ مواد غذایی با آنزیم ها ترکیب شده و به صورت مایع در می آیند.
  • روده کوچک؛ در این بخش مواد مغذی موجود در مواد هضم شده به شکل کامل جذب بدن شده و مابقی وارد روده بزرگ می شود.
  • روده بزرگ؛ مواد موجود در این بخش، با جذب آب و تخمیر باکتری ها به مدفوع تبدیل می شود.

سیستم عضلانی گوسفند زنده

دیگر اجزای بدن گوسفند زنده گوسفندان در ناحیه سر و فک خود عضلات قوی دارند که به آنها اجازه می دهد بسیار راحت تر غذا بخورند و بچرند.

سخن پایانی

در این مطلب از دامداران پاک درباره سیستم های مختلف بدن گوسفند زنده صحبت کردین، شما می توانید برای اطلاع از قیمت دام زنده با ما از طریق شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ در ارتباط باشید.