تشخیص گوسفند سالم

بسیاری از افراد برای تشخیص سلامت گوسفند زنده به دنبال راه های تشخیص می باشند تا به راحتی بتوانند برای اعیاد یا مراسمات خود بهترین و سالم ترین گوسفند را تهیه نمایند. یکی از مهمترین راه ها برای تشخیص سلامت این حیوانات می توانیم به نحوه غذا خوردن و ویژگی ظاهری آنها اشاره کنیم، که شما در هنگام خرید گوسفند زنده باید به این نکات دقت فراوانی داشته باشید.

گوسفند زنده سالم

شما در هنگام خرید گوسفند زنده سالم باید به برخی نکات توجه داشته باشید که مهمترین نکته این می‌باشد که از مکان های مناسب و دارای گواهی سازمان دامپزشکی کشور هستند خرید نمایید.

دلیل اینکار نیز این است که گوسفندانی که در این محل نگهداری می‌شوند واکسن هایی مورد نیاز خود را به موقع زده اند و به آن ها نیز واکسن های ضد انگل داده شده که بسیار مناسب برای خرید می باشند. در این محل ها غذای گوسفندان کاملا بهداشتی می باشد و با کیفیت ترین محصولات به آن ها داده می‌شود که باعث می شود کیفیت گوشت و شیر این حیوانات بسیار خوب باشد.

چگونه از سلامت گوسفند زنده اطمینان پیدا کنیم

توجه کنید که گوشت قرمز سرشار از انواع ویتامین ها و پروتئین ها است که بدن به این مواد به شدت نیازمند است و در صورتی که این مواد به صورت نادرست و ناسالم باشد باعث می‌شود که عوارض جانبی جبران ناپذیری برای بدن به وجود بیاید. امروزه با توجه به اینکه قیمت گوشت قرمز افزایش داشته  و افرادی سود جو به دنبال عرضه و فروش انواع دام های بیمار می‌باشند تا از  این طریق پول خوبی را به دست بیاورند.

چنانچه شما بخواهید راه های تشخیص سلامت گوسفند زنده  را بشناسید می تموانید در این مقاله همراه ما باشید و اطلاعات جامعی را در این حوزه بدست آورید. یکی از مهترین راه های تشخیص سلامت گوسفند زنده می توانیم به سلامت ظاهری و نحوه غذا خوردن آن اشاره نماییم که در ادامه به طور مفصل به هریک خواهیم پرداخت.

 

تشخیص سلامت گوسفند

مشخصات ظاهری گوسفند سالم

راه های فراوانی برای تشخیص سلامت گوسفند زنده وجود دارد که با معاینه نمودن ظاهری گوسفند می توانید به راحتی به سلامت گوسفند زنده پی ببرید. اولین نشانه سلامتی گوسفند نشخوار کردن آن می باشد، گوسفند سالم به صورت مداوم غذل مس خورد و بی اشتها اصلا نیست.

دیگر نشانه ی سلامت گوسفند داشتن چشمی براق و شفاف می باشد، توجه نمایید که زردی و یا رگه های خونی در چشم گوسفند نشان دهنده بیماری در حیوان است و اگر بینی و چشم دارای ترشحاتی چرکی بود این بدین معناست که گوسفند از لحاظ ریوری مشکل دارد و سالم نمی باشد.

از دیگر راه های تشخیص سلامت گوسفند زنده، بررسی پشم های گوسفند است. سعی کنید پشم گوسفند را بین دستتان بگیرید و بکشید، چنانچه پشم از پوست جدا شد یعنی گوسفند بیمار می باشد.

تشخیص سلامت گوسفند زنده از نحوه غذا خوردن حیوان

از دیگر روش های تشخیص سلامت گوسفند، نحوه غذا خوردن این حیوان است. نشخوار یا دو بار جویدن غذا توسط گوسفند نشانه سالم بودن آن می‌باشد که افراد می توانند به این موضوع در هنگام خرید خود نهایت توجه را داشته باشند.

گوسفندی که سالم میباشد باید با سایر دام ها به غذا خوردن مشغول بوده و در زمان استراحت خود نیز به جویدن علف های دستگاه گوارشی خود بپردازد در این صورت می توان از سلامت گوسفند مورد نظر اطمینان داشت.

سخن پایانی

در این مطلب از دامداران پاک درباره تشخیص گوسفند سالم پرداختیم، چنانچه قصد خرید گوسفند زنده را داشتید می توانید با شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ با ما در ارتباط باشید و گوسفند مد نظر خود را سفارش دهید.