آشنایی با گوسفند بلتکس| دامداران پاک

گوسفند نژاد بلتکس از گوسفندان گوشتی می باشد که زادگاه اصلی آن ها در بلژیک می باشد. این گوسفندان به دلیل داشتن پاهای بزرگ و قوی تلفات بره در هنگام تولد را به حداقل می رسانند. این نوع از گوسفند زنده در مقایسه با سایر دام های خارجی هر تراز خود دارای ویژگی های بیشتری می باشد، و چنانچه قصد نگهداری و پرورش گوسفند گوشتی را دارید ما این نژاد را به شما پیشنهاد می نماییم.

برای اطلاع از قیمت گوسفند افشار  به صفحه گوسفند افشاری اصیل مراجعه  نمایید.

گوسفند نژاد بلتکس

خاستگاه گوسفند بلتکس کشور بژیک می باشد و در این منطقه به نام تکسل شهرت دارد. این گوسفند به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فردی همچون تولید گوشت فراوان و کیفیت بسیار خوب آن بر سایر نژادها برتری دارد. از دیگر ویژگی های این نژاد این می باشد که دامداران می توانند در حین کار اقدام به تلاقی نمودن این نژاد با سایر نژاد ها نمایند.

مشخصات ظاهری گوسفند بلتکس

اولین مشخصه برای تشخیص این دام نداشتن دنبه می باشد. این نژاد در دسته گوسفندان گوشتی قرار می گیرند و دارای پشم متوسط و رنگ سفیدی هستند که برای صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارد. چشمان این گوسفندان درشت و دارای اندام هایی قوی و نیرومند دارند. شاخ در هر دو جنس میش و قوچ وجود ندارد و گوسفند نر در این نژاد اگر به بلوغ رسیده باشد ۶۰ سانتی متر قد دارد و میش نیز حدود ۵۰ سانتی متر قد دارد. از ویژگی های عالی این گوسفندان داشتن گردن و دست و پای کوتاه و بسیار قوی می باشد.

وزن گوسفند بلتکس

این گوسفند در دسته گوسفندان گوشتی قرار دارد و دارای وزنی بیشتر از سایر نژادها می باشد. وزدن گوسفند نر وزنی حدود ۹۰ کیلوگرم در هنگام بلوغ و و همچنین میش های این نژاد در هنگام بلوغ وزنی حدود ۷۰ کیلو گرم دارد. وزن این گوسفندان نشان دهنده گوشت فراوان آن ها می باشد به همین دلیل که گوسفند بلتکس را در دسته نژاد گوشتی قرار داده اند.

قیمت گوسفند نژاد بلتکس

همانطور که گفته شد گوسفند بلتکس در دسته گوسفندان گوشتی می باشد پس دارای وزنی بیشتر نسبت به سایر نژادها می باشد. برای اطلاع از قیمت این گوسفند و یا سایر نژاد های گوسفند زنده می توانید از طریق شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ با ما تماس بگیرید و دام مورد نظر خود را سفارش دهید و درب منزل به همراه باسکول تحویل بگیرید.