نحوه چیدن سم در گوسفند زنده

هر دامداری در هنگام پرواربندی گوسفند زنده، باید به نظافت گوسفندان خود توجه بسیاری را داشته باشد و محیطی تمیز را برای آن ها مهیا نمایند. در هنگام بردن گوسفند به چرا ممکن است سم گوسفندان به سطوح مختلف برخورد نماید و باعث اسیب آن شود، چنانچه به موقع سم گوسفند زنده تراشیده نشود سم آن ها محلی برای وجود باکتری های مختلف شود و در نهایت باعث بروز بیماری خواهد شد. در این مقاله از دامداران پاک درباره نحوه چیدن سم گوسفندان صحبت میکنیم همراه ما باشید.

مراقبت از سم گوسفند زنده

یکی از جنبه های مهم تولید و مدیریت در شغل پرورش گوسفند زنده مراقبت از سلامت آن ها می باشد، و یکی از مهمترین مراقبت ها یی که باید به آن توجه داشت مرقبت از سم گوسفند زنده می باشد. مبتلا شدن گوسفند به بیماری های سم می تواند تاثیر بسیار بدی را بر روی رشد آن ها داشته باشد.

برش سم گوسفند زنده در زمان مناسب باعث کاهش جمع شدن باکتری های مختلف و میکروب ها در زیر سم می شود، همچنین با اینکار راه رفتن دام به راحتی صورت می گیرد و خطر مبتلا شدن به مشکلات مختلف در این حیوانات به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

دراز شدن سم گوسفندان

دراز شدن سم گوسفندان ممکن است به دلیل مسمومیت با سموم گیاهی، حشره ای و یا سموم دیگر باشد. بسیاری از گیاهان، به خصوص گیاهان علفی، می توانند برای گوسفندان سمی باشند و در صورت مصرف آنها توسط گوسفندان، می تواند باعث مسمومیت و دراز شدن سم گوسفندان شود.

در صورتی که گوسفندان شما دراز شده اند، باید به سرعت اقدام به درمان کنید. در ابتدا باید گوسفندان را از منبع سم و یا دشمنان حشره ای دور کرده و سپس به تهویه مناسب در محیط خنک و تاریک دسترسی دهید. همچنین باید به آنها آب بیشتری ارائه دهید تا از دست دهید. در صورتی که مشکل ادامه دارد، شما باید به یک دامپزشک متخصص مراجعه کنید تا درمان مناسبی برای گوسفندان تجویز کند.

برای پیشگیری از دراز شدن سم گوسفندان، باید از مصرف آب کیفیت بالا و علوفه های سالم و معتدل برای گوسفندان اطمینان حاصل کنید. همچنین باید از دام های شما در برابر حشرات و حیوانات دیگر محافظت کنید و از محافظت صحیح و موثر در برابر سموم گیاهی و دیگر مواد مسموم کننده استفاده نمایید.

 

چیدن سم در گوسفند زنده

چیدن و برش سم گوسفند

رشد بیش از اندازه سم گوسفند زنده نیازمند چیدن می باشد که برخی از عواملی که باعث رشد سم در آن ها می شود شامل؛ تغذیه، نژاد، خصوصیات محل نگهداری و رطوبت خاک می باشند. چنانچع چیدن سم در زمان مناسب صورت گیرد گوسفند سمی صاف دارد و می تواند راه برود و مانع از تجمع باکتری خواهید شد.

گوسفندانی که  در مناطق مرطوب نگهداری شده اند، از بیشتر گوسفندانی که در محل خشک قرار دارند نیاز به مراقبت و چیدن سم دارند و بهتر است بدانید چیدن سم به صورت مناسب و صحیح نیازمند به کار گرفتن روشها می باشد که در ادامه خواهیم گفت.

فواید کوتاه کردن سم گوسفند و بز

کوتاه نمودن سم بسیار مفید می باشد زیرا با این کار از گندیدگی سم، ایجاد تاول، بیماری لنگش، رشد اضافی سم جلوگیری می نماید.

گندیدگی سم گوسفند زنده

برخی بیماری ها از طریق کود و گل به گوسفند منتقل میشود و ممکن است خوش خیم و یا بدخیم باشد. از مهمترین نشانه های گوسفندی که به گندیدگی مبتلا شده است میتوانیم به لنگیدن مدام، کاهش توانایی باروری و متورم شدن یپسم اشاره نماییم.

بهتر است در جایگاه نگهداری دام های خود محلی ویژه جهت سم چینی تعبیه کنید و حتی محلی نیز برای دام های بیماری خود نیز در نظر بگیرید این کار به شما جهت مدیریت هر چه بهتر سلامت دام هایتان کمک شایانی می نماید.

 

چیدن سم گوسفند زنده

جلوگیری از ایجاد رطوبت در محل نگهداری و ضدعفونی مکرر این محیط کمک زیادی به دامپروران برای مبتلا نشدن دام های به این نوع بیماری ها می نماید. بهترین روش درمانی برای این بیماری پیشگیری می باشد اما توضیه می کنیم که در صورت ابتلا دام ها، سریعا به دامپزشک مراجعه نمایید.

سخن پایانی

در این مطلب از دامداران پاک درباره  چیدن سم گوسفند زنده صحبت کردیم، چنانچه شما قصد خرید گوسفند زنده را دارید می توانید با شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس حاصل نمایید و دام را در محل مورد نظر تحویل بگیرید.