قیمت گوسفند چند قلوزا – دامداران پاک

در این مطلب سعی داریم به قیمت گوسفند چند قلوزا  بپردازیم و به طور کامل درباره گوسفند چند قلوزا صحبت کنیم، گوسفندان در نژاد های مختلف در سراسر دنیا وجود دارند و ایران نیز یکی از کشورهایی می باشد که به پرورش و نگهداری انواع نژادهای گوسفند هستند. یکی از مهمترین منبع تولید گوشت روزمره انسان از طریق دام زنده تامین می شود که می توانند از این دام ها برای تولید شیر و گوشت و پشم استفاده نمایند. امروزه برخی از دامداران اصول بهداشتی را رعایت نمیکنند که اینکار باعث زاد و ولدهای کمتر خواهدشد، و در نتیجه با ضرر روبرو می شوند بنابراین باید اطلاعات کامل درباره نحوه نگهداری انواع نژاد گوسفندها را داشته باشند، تا بتوانند به صورت درست اقدام به نگهداری و پرورش کنند.

گوسفند زنده چند قلوزا چیست؟

گوسفندان چند قلوزا یا گوسفندان ژنرال قادر هستند همزمان چندین بره را زایش کنند که در نژادهای مختلفی هستند، اما با درصد های های پایین و بالا و ما در این مقاله به گوسفندان چند قلوزا میپردازیم و همچنان در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید قیمت روز گوسفند چند قلوزا بسیار بالاتر از دیگر نژادها  می باشد، اما کاملا از نظر نگهداری و سود دهی بصرفه است. این امر منجر به پرورش و نگهداری این نوع نژاد ها توسط دامداران گردیده است زیرا، می توان در عرض ۲ سال با نگهداری این نوع گوسفندان میزان تولد و تعداد دام را افزایش داد.

اگر شما هم به دنبال خرید گوسفند چندقلوزا هستید می بایست ابتدا با انواع و همچنین در رابطه با آنها اطلاعات کافی را داشته باشد تا بتوانید بهترین نوع نژاد و ژن دار جهت زایش دو و سه و حتی بیش از این ارقام را تهیه نمایید، این امر می تواند شما را در راه دام داری و نگهداری بسیار پیش براند و به سود بالایی دست پیدا کنید.

 

قیمت گوسفند چند قلوزا

قیمت گوسفند چند قلوزا براساس وزن و ژن

همان طور که از عنوان این بخش و پاراگراف پیداست قیمت بر اساس وزن نیز تعیین خواهد شد و هر چقد وزن گوسفند چند قلوزا بیشتر باشد هزینه بالا و هر چقدر وزن پایین تر هزینه کمتر می باشد. لازم به ذکر است که در کنار وزن نرخ بر اساس ژن نیز محاسبه می شود.

یعنی اگر گوسفندی داری ژن با درصد بالا باشد مسلما از نرخ بالایی برخوردار و هر چقدر درصد ژن چند قلوزایی کمتر باشد قیمت هم کمتر خواهد بود.

برخی از گوسفندان داری ژن عالی و درصد چند قلوزایی بالا که امروزه بیشتر خرید و فروش می شود شامل:

  • میش چندقلوزای نژاد هتروزیگوت
  • میش چندقلوزای نژاد هموزیگوت
  • قوچ چندقلوزایی نژاد هتروزیگوت
  • قوچ چندقلوزایی نژاد هموزیگوت
  • میش شیری آواسی
  • قوچ شیری آواسی
  • و …

خرید گوسفند زنده چند قلوزا

 

چند قلوزا

 

برای خرید گوسفند زنده ، بره زنده ، گاو و گوساله در تهران  هرگونه سفارشات برای  عقیقه کودکان ، و …با ما در تماس باشید. شماره تماس جهت هماهنگی با دامداران پاک : ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶