علت اصلی زخم دهان در دام|دامداران پاک

علت ایجاد زخم دهان در دام زنده از مقالات مهم در رابطه با پرورش گوسفند است که در این بخش به بررسی آن خواهیم پرداخت. تا دامداران عزیز با مطالعه این مطلب بتوانند بهتر با درمان زخم دهان دام اشنا شوند. زخم دهان در دام یکی از بیماری‌های رایج در بین انواع دام همانند گوسفند زنده می‌باشد، که این بیماری در دراز مدت باعث تلف شدن انواع گوسفند می شود. به همین دلیل باید  در این زمنیه اطلاعات کاملی را دامداران داشته باشند تا از تلف شدن گله خود جلوگیری نمایند.

زخم دهان گوسفند چیست؟

در گوسفندان و سایر دام های زنده بیماری‌های بسیار متنوعی وجود دارد. که این نوع بیماری‌ها در بعضی از مواقع باعث تلف شدن دام زنده میشوند. به این خاطر شما با خواندن مقالات مختلفی درباره انواع بیماری گوسفندان و راه درمان آنها می‌توانید از تلف شدن گله دام خود جلوگیری نمایید.

زخم دهان در دام یکی از بیماری‌های رایج و همه گیر در بین انواع گوسفندان ماست که شما با رسیدگی همیشگی و بازدید از دهان انواع دام، از وجود این بیماری انگل گونه با خبر خواهید شد.

با اقدامات درمانی از رواج و گسترده شدن این نوع بیماری در گله جلوگیری خواهید کرد، در ادامه ما به صورت بسیار دقیق این نوع بیماری را مورد بررسی قرار خواهیم داد با ماهمراه باشید.

علت ایجاد زخم دهان

عوامل بسیاری  باعث ایجاد زخم دهان در گوسفندان می‌شوند که در این بین مسمومیت با اوره می‌تواند یکی از دلایل مهم دیگر زخم دهان در گوسفندان باشد.  البته بعضی از مواقع تب برفکی همراه با زخم دهان می‌باشد به این خاطر شما با دیدن زخم در دهان دام باید فورا با دامپزشک تماس بگیرید. تا او بتواند با تجربیات و علم خود به راحتی تشخیص دهد که زخم دهان به چه دلیل می باشد.

بروز زخم دهان در انواع دام می‌تواند به دلایل مختلفی باشد، اما یکی از علل اصلی ایجاد زخم دهان در گوسفندان کمبود ویتامین A و ویتامین C است. به این دلیل شما باید در نوبت‌های مختلف از طریق تزریق مولتی ویتامین را به بدن گوسفندان تزریق نمایید تا با مقاوم شدن بدن دام آنها مستعد بیماری‌های مختلفی مانند زخم دهان نباشند.

زخم دهان در گوسفند

درمان زخم دهان دام

موضوع بسیار مهمی که باید به آن پرداخته شود درمان زخم دهان دام و گوسفند زنده می باشد. در بعضی از مواقع بسیاری از دامداران از بنزین، روغن سوخته و بسیاری از موارد دیگر برای درمان زخم دهان استفاده می نمایند اما بهترین راه درمان این گونه بیماری اطلاع دادن به دامپزشک است.چون  آن ها بر اساس تجربه و معلوماتی که دارند با تجویز دارو می‌توانند از گسترش بیماری زخم دهان در گوسفند و گله جلوگیری نمایند.

برای جلوگیری از بروز زخم دهان در گوسفندان چه باید کرد؟

برای جلوگیری از بروز و گسترش زخم دهان دام باید شما هر روز به چک کردن دهان گوسفندان پرداخته تا با این کار اگر گوسفند و یا دامی دچار این بیماری شده بود فورا او را درمان کنید و مانع از گسترش این بیماری در گله خود شوید.