همه چیز درباره گوسفند نژاد سنجابی

اگر قصد خرید گوسفند زنده را دایرید پیشنهاد ما گوسفند سنجابی است. گوسفند سنجابی یکی از نژاد های گوسفندان ایرانی است، نژاد های زیادی در گوسفندان زنده وجود دارند که هر کدام دارای خصوصیت خاص خود می باشند و گوسفندانی که دارای یک خصوصیات ظاهری و فیزیولوژی و در کل رفتاری یکسانی باشند در یک نژاد قرار می گیرند. هر دسته از نژاد های گوسفندی با یک زیست بوم خاص خود سازگاری دارند و قابل پرورش در مناطقی با آب و هوای خاص می باشند.
برخی از گوسفندان ممکن است علاوه بر خصوصیات ظاهری گوسفندان با توجه به نوع تولید خاص خود در دسته های مختلفی قرار بگیرند. هر نوع از نژاد های گوسفندان یک نوع خاص در تولید دارند مثلآ یک نژاد دارای پشم و پوست مرغوب می باشد و در دسته ی گوسفندان پشمی قرار می گیرد و یا یک نژاد دارای گوشت مرغوب و با کیفیت است و در دسته ی گوسفندان گوشتی قرار خواهند گرفت.

برای اطلاع از قیمت گوسفند نژاد سنجابی و گوسفند زنده به صفحه قیمت گوسفند زنده مراجعه کنید

خصوصیات گوسفندان سنجابی:

بر همین اساس گوسفندان از نوع سنجابی را از نژاد های پشمی و گوشتی می دانند که هم سود دهی بالایی از نظر تولید پشم با کیفیت دارند و هم گوشت این دسته گوسفندان بسیار مرغوب می باشد.
گوسفندان سنجابی عمدتآ دارای پشم و پوستی با رنگ های سفیدی و نخودی هستند و اغلب با چنین رنگ هایی دیده می شوند البته در برخی از گوسفندان این نژاد لکه های قهوه ای مانندی در قسمت گوش ها، گردن و دست و پای گوسفند به چشم می خورد و برخی دیگر از گوسفندان این نژاد دارای کله های قهوه ای هستند.

زیست بوم گوسفندان سنجابی:

گوسفندان سنجابی عمومآ در مناطق کوهستانی مورد پرورش قرار می گیرند. خط پرورش این گونه گوسفندان مناطق شاه کوه و رودخانه ی قره سو و روستا های اطراف مناطق قصبه و روانسر است و مناطق شرقی که این گوسفندان را پرورش می دهند شامل کوه های زنگیلان و نیز کماجار و ویس و خورین می باشد. از دیگر مناطقی که پرورش این گوسفندان در آن ها رواج دارند می توان به کوه های ولد بیگی، کوه بنی گز، روستا های و نه رنگینه گوران، کرمانشاه، روستا های اطراف کرمانشاه، قصر شیرین و نیز کوهستان های برزه و چنار اشاره نمود.

 

گوسفند نژاد بلتکس

خصوصیات ظاهری گوسفندان سنجابی:

گوسفندان سنجابی عمومآ در مناطق کوهستانی مورد پرورش قرار می گیرند. خط پرورش این گونه گوسفندان مناطق شاه کوه و رودخانه ی قره سو و روستا های اطراف مناطق قصبه و روانسر می باشد. و مناطق شرقی که این گوسفندان را پرورش می دهند شامل کوه های زنگیلان و نیز کماجار و ویس و خورین می باشد. از دیگر مناطقی که پرورش این گوسفندان در آن ها رواج دارند می توان به کوه های ولد بیگی، کوه بنی گز، روستا های و نه رنگینه گوران، کرمانشاه، روستا های اطراف کرمانشاه، قصر شیرین و نیز کوهستان های برزه و چنار اشاره کنیم.