چگونه گوسفندان را چاق کنیم

از دغدغه های هر دامداری چاق کردن گوسفند زنده و دام های لاغر است، چاق بودن دام و همچنین داشتن سلامت جسمی کامل از مزایای بسیار مهم است که هر دامداری به آن نیازمند است و باید توجه زیادی به آن داشته باشند.
امروزه با توجه به اینکه تکنولوژی پیشرفت زیادی نموده است راه های بسیاری نیز برای چاق نمودن دام ها نیز وجود دارد ولی قبل از چاق نمودن دام ها باید علت لاغر شدن گوسفندان و روش چاق شدن گوسفندان را بررسی نمایید و سپس به فکر درمان لاغری گوسفندان باشید.

برای اطلاع از قیمت گوسفند زنده میتوانید با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس بگیرید و اطلاعات کاملی را از گوسفند زنده و قیمت آن کسب نمایید.

چاق کردن گوسفند | روش چاق شدن گوسفندان

عوامل زیادی وجود دارند که باعث لاغری گوسفندان و دام های می‌شوند که در ادامه به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید.

علت لاغر شدن گوسفندان دوران نقاحت است و یکی دیگر از دلایل بروز لاغری دچار شدن به بیماری هایی همانند هیداتیدوز است که اگر به موقع درمان نشود دارای دوره نقاحت طولانی خواهد شد که در این دوران گوسفندان زنده به دلیل استفاده زیاد از داروهای مکسن لاغر خواهند شد.

از مهمترین عواملی که باعث می‌شود گوسفند و گوساله و حتی گاو لاغر شوند نداشتن تغذیه مناسب می‌باشد به این صورت که دام فاقد هر گونه مواد مغذی و معدنی شامل ویتامین ها و پروتئین ها است.

داروی چاقی گوسفندان | چه چیزی گوسفندان را چاق میکند

اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید که چه غذایی بره را چاق میکند در ادامه به بررسی این مواد غذایی می پردازیم که باید در برنامه غذایی گوسفندان باشد.

۱٫ کنجاله سویا در چاق شدن گوسفندان

کنجاله های روغنی مانند دانه های سویا، تخم پنبه، هستند که همه این مواد پروتئینی برای رشد و افزایش وزن گوسفندان زنده بسیار مفید می‌باشد.

 

علت لاغری گوسفندان

۲٫ دانه جو برای چاق کردن بره

از منابع غذایی که برای تامین انرژی روزانه مورد نیاز دام ها است دانه جو است که بر پایه غلات است دانه جو است که باید به صورت بلغوری به عنوان غذا به دام ها داده شود

۳٫ تفاله و ملاس چغندر برای درمان لاغری گوسفندان

تفالو ملاس از باقی مانده و تجزیه مواد قندی در کارخانه ها بدست می‌آید. گوسفند زنده با مصرف این مواد، مقدار زیاد از مواد قندی بدنشان تامین خواهد شد. عناصر مورد نیاز بدن همانند: ید، آهن ، فسفر، سدیم، کلسیم از طریق مواد سدیم دار فراهم می‌شود. بهتر است بدانید که گوسفندان زنده بعد از هربار خوردن یونجه یا علف و جو و همچنین کنسانتره می‌توانند مقداری از نمک را نیز استفاده می‌کنند.

وزن گوسفند زنده در هنگام خرید چقدر باید باشد؟

در خرید و فروش گوسفندان، یکی از روش های فروش خرید اینترنتی دام های سالم و بهداشتی است این کار سبب صرفه جویی در وقت و هزینه های رفت و آمدی خواهد شد. برای این کار با با ورود به داخل سایت و گرفتن شماره می توانید وزن دام های خود را تعیین نمایید. سپس با مشاهده عکس گوسفندان و تعیین قیمت می توانید آن را طبق سفارشی که داده اید درب منزلتان تحویل بگیرید.

مزایای خرید اینترنتی گوسفند زنده

-تحویل گوسفند ذبح شده  بدون صرف هزینه در مکان مشخص شده توسط خریدار.

-هزینه حمل و نقل رایگان

-صرفه جویی در هزینه و وقت

-بدون نیاز به نگهداری گوسفند در منزل

-خرید آنلاین و انتخاب گوسفند با وزن دلخواه

برای ثبت سفارش و خرید گوسفند یا دام زنده با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.