نحوه چاق نمودن گوسفند زنده – دامداران پاک

از دغدغه های هر دامداری چاق نمودن گوسفند زنده و دام های لاغر است، چاق بودن دام و همچنین داشتن سلامت جسمی کامل از مزایای بسیار مهم است که هر دامداری به آن نیازمند است و باید توجه زیادی به آن داشته باشند. امروزه با توجه به اینکه تکنولوژی پیشرفت زیادی نموده است راه های بسیاری نیز برای چاق نمودن دام ها نیز وجود دارد ولی قبل از چاق نمودن دام ها باید دلیل لاغر بودن دام زنده را بررسی نمایید و سپس به فکر رفع مشکل باشید.

چاق کردن گوسفند زنده

عوامل زیادی وجود دارند که باعث لاغری گوسفندان و دام های می‌شوند که در ادامه به برخی از این دلایل اشاره خواهیم کرد با ما همراه باشید:

از دلایل بروز لاغری درگوسفندان دوران نقاحت است و یکی دیگر از دلایل بروز لاغری دچار شدن به بیماری هایی همانند هیداتیدوز است که اگر به موقع درمان نشود دارای دوره نقاحت طولانی خواهد شد که در این دوران گوسفندان زنده به دلیل استفاده زیاد از داروهای مکسن لاغر خواهند شد.

از مهمترین عواملی که باعث می‌شود گوسفند و گوساله و حتی گاو لاغر شوند نداشتن تغذیه مناسب می‌باشد به این صورت که دام فاقد هر گونه مواد مغذی و معدنی شامل ویتامین ها و پروتئین ها است.

 

تغذیه مناسب دام ها با استفاده از موارد زیر است:

خواص استفاده از کنجاله سویا در چاق شدن گوسفندان

کنجاله های روغنی مانند دانه های سویا، تخم پنبه، هستند که همه این مواد پروتئینی برای رشد و افزایش وزن گوسفندان زنده بسیار مفید می‌باشد.

 

مزایا و معایب گوسفند داری

خواص دانه جو در تغذیه گوسفندان

از منابع غذایی که برای تامین انرژی روزانه مورد نیاز دام ها است دانه جو است که بر پایه غلات است دانه جو است که باید به صورت بلغوری به عنوان غذا به دام ها داده شود

فواید استفاده از تفاله و ملاس چغندر

تفالو ملاس از باقی مانده و تجزیه مواد قندی در کارخانه ها بدست می‌آید. گوسفند زنده با مصرف این مواد، مقدار زیاد از مواد قندی بدنشان تامین خواهد شد. عناصر مورد نیاز بدن همانند: ید، آهن ، فسفر، سدیم، کلسیم از طریق مواد سدیم دار فراهم می‌شود. بهتر است بدانید که گوسفندان زنده بعد از هربار خوردن یونجه یا علف و جو و همچنین کنسانتره می‌توانند مقداری از نمک را نیز استفاده می‌کنند.

وزن گوسفند زنده در هنگام خرید گوسفند زنده

در خرید و فروش گوسفندان، یکی از روش های فروش خرید اینترنتی دام های سالم و بهداشتی است این کار سبب صرفه جویی در وقت و هزینه های رفت و آمدی خواهد شد. برای این کار با با ورود به داخل سایت و گرفتن شماره می توانید وزن دام های خود را تعیین نمایید. سپس با مشاهده عکس گوسفندان و تعیین قیمت می توانید آن را طبق سفارشی که داده اید درب منزلتان تحویل بگیرید.

 

مزایای خرید اینترنتی گوسفند زنده

-تحویل گوسفند ذبح شده  بدون صرف هزینه در مکان مشخص شده توسط خریدار.

-هزینه حمل و نقل رایگان

-صرفه جویی در هزینه و وقت

-بدون نیاز به نگهداری گوسفند در منزل

-خرید آنلاین و انتخاب گوسفند با وزن دلخواه

برای اطلاع از قیمت گوسفند زنده میتوانید با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس بگیرید و اطلاعات کاملی را از گوسفند زنده و قیمت آن کسب نمایید.