چگونگی چاق کردن گوسفند زنده – دامداران پاک

از دغدغه های دامداران چاق نمودن گوسفند زنده و دام های لاغر خود می باشد. چاق بودن دام و داشتن سلامت جسمی کامل از مزایای مهمی است که هر دامداری به آن نیازمند است و باید به آن توجه بسیاری را داشته باشد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی راه های بسیاری برای چاق کردن گوسفند زنده وجود دارد ولی قبل از چاق نمودن دام ها باید دلیل لاغری دام زنده را پیدا کنید و سپس به فکر رفع این مشکل باشید.

چاق کردن گوسفند زنده

عوامل بسیاری وجود دارند که باعث لاغری گوسفند زنده و دام ها می شود که در زیر به برخی از این دلایل اشاره می نماییم با ما همراه باشید:

یکی از دلایل بروز لاغری در گوسفند زنده و دام ها دوران نقاحت آن ها است. از دیگر دلایل بروز لاغری دچار شدن به بیماری هایی همانند هیداتیدوز می باشد که چنانچه به موقع درمان نشود دراای دوران نقاحت طولانی می شود، که در این دوران گوسفندان زنده به دلیل استفاده بسیار زیاد داروهای مسکن به لاغری دچار میشوند.

از مهمترین عواملی که باعث لاغری گوسفند و گوساله و حتی گاو می شود نداشتن تغذیه مناسب است. به این صورت که خوراک دام فاقد هرگونه مواد معدنی و مغذی شامل ویتامین ها و پروتئین ها می باشد.

 

چاق شدن گوسفندان با تغذیه مناسب

خواص استفاده از کنجاله سویا در چاق شدن گوسفندان

کنجاله های روغنی مانند دانه های سویا، تخم پنبه، هستند که همه این مواد پروتئینی برای رشد و افزایش وزن گوسفندان زنده بسیار مفید است.

خواص دانه جو در تغذیه گوسفندان

یکی از منابع غذایی مورد نیاز برای تامین انرژی روزانه آن ها دانه جو بوده که بر پایه غلاتاست و دانه جو را باید صورت بلغوری به عنوان غذا به دام ها داده شود.

فواید استفاده از تفاله و ملاس چغندر

تفاله و ملاس از تجزیه و باقی مانده مواد قندی در کارخانه ها به دست می آید. گوسفند زنده با مصرف این مواد، مقدار زیادی از مواد قندی بدنشان تامین می شود. عناصر مورد نیاز بدن چون: ید، آهن ، فسفر، سدیم، کلسیم از طریق مصرف مواد سدیم دار تا حدودی فراهم می گردد. باید بدانید گوسفندان زنده پس از هر بار خوردن یونجه، علوفه،جو وکنسانتره می توانند از مقداری از نمک را استفاده نمایند.

وزن گوسفند زنده در هنگام خرید گوسفند زنده

در خرید و فروش گوسفندان، یکی از روش های فروش خرید اینترنتی دام های سالم و بهداشتی است این کار سبب صرفه جویی در وقت و هزینه های رفت و آمدی می شود. برای این کار با با ورود به داخل سایت و گرفتن شماره می توانید وزن دام های خود را تعیین نمایید. سپس با مشاهده عکس گوسفندان و تعیین قیمت می توانید آن را طبق سفارشی که داده اید درب منزلتان تحویل بگیرید.

 

 

مزایای خرید اینترنتی گوسفند زنده

-تحویل گوسفند ذبح شده  بدون صرف هزینه در مکان مشخص شده توسط خریدار.

-هزینه حمل و نقل رایگان

-صرفه جویی در هزینه و وقت

-بدون نیاز به نگهداری گوسفند در منزل

-خرید آنلاین و انتخاب گوسفند با وزن دلخواه

برای اطلاع از قیمت گوسفند زنده میتوانید با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ تماس بگیرید و اطلاعات کاملی را از گوسفند زنده و قیمت آن کسب نمایید.