مهمترین دلایل گرانی گوشت گوسفند

دلایل گرانی گوشت گوسفند زنده و دام چندین دلیل دارد که سبب افزایش قیمت شده است.با افزایش قیمت دام به مرور زمان، قیمت گوسفند زنده، گاو، گوساله و بز نیز افزایش پیدا می کند.
به صورت خلاصه علت های گرانی گوشت گوسفند را د رادامه این مطلب از دامداران خواهیم گفت، امیدواریم با رفع مشکلات٬ سبد خرید اقشار مختلف مردم رنگ و بوی گوشت قرمز را نیز بتوانند ببینند.

جهت اطلاع از قیمت گوسفند زنده کلیک کنید.

 دلایل گران شدن گوشت

عناوین زیر اصلی‌ترین دلایل گران شدن گوشت هستند که به طور خلاصه هرکدام توضیح خواهیم داد همراه ما باشید

شرایط جوی:

گاهی به دلایلی همچون خشکسالی و کمبود آب در چراگاه ها،جمعیت دام های زنده کهش پیدا می کند. بنابراین با کاهش جمعیت دام ها واضح است که تقاضا برای گوشت افزایش پیدا می کند و به دنبال آن نیز گوشت گوسفند نیز قیمتش بالاتر می رود.

گرانی آذوقه دام:

امروزه متاسفانه آذوقه های دام های پرواربندی از خارج کشور تامین می شود، و همچنین به دلیل تحریم های شدید و افزایش روز به روز دلار، آذوقه نیز افزایش پیدا کرده است که نتیجه آن افزایش قیمت دام زنده و در نهایت گرانی گوشت گوسفند می باشد که از مهمترین دلایل گرانی گوشت گوسفند می باشد.

علت گرانی گوشت گوسفند

فصول مختلف:

اوایل تابستان و اواخر زمستان برای بازار بسیار حیاتی می باشد، زیرا در  اوایل تابستان دامداران به علت تولید مثل و افزایش جمعیت دام ها فروش را متوقف می کنند و همین کار باعث افزایش قیمت گوسفند خواهد شد.

قاچاق دام زنده:

امروزه با بی ارزش شدن پول ایران و افزایش ارزش دلار و دینار و … بسیاری از قاچاقچیان، دام های زنده را به صورت گله ای از دامپروران خریداری می نمایند و به سایر کشورها به صورت غیر قانونی صادر می کنند.

عدم مدیریت واردات و صادرات:

بیشتر کارشناسان معتقد می باشند که مدیریت نادرست در صادرات ام های زنده به سایرکشورها باعث افزایش قیمت گوشت گوسفند می شود.

میزان کاهش و میزان افزایش قیمت دام زنده ۹۹ و ۱۴۰۰

سوالی که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد مربوط به این می باشد که میزان افزایش قیمت و یا میزان کاهش قیمت گوسفند زنده در هر شهری متفاوت می باشد. درباره افزایش یا کاهش قیمت دام لازم است بدانید که  در بیشتر مواقع شاهد افزایش قیمت گوسفند زنده و همچنین دام های دیگر می باشیم، و برعکس این موضوع بسیار غیر ممکن میباشد.

سخن پایانی

در این مطلب از دامداران پاک به طور کامل درباره علت های افزایش قیمت گوشت دام زنده صحبت کردیم، چنانچه شما قصد خرید گوسفند زنده را دارید می توانید با شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ با ما تماس بگیرید و گوسفند مد نظر خود را در محلی که خود می خواهید تحویل بگیرید.