نحوه انتخاب و خرید گوسفند سالم

به صورت کلی گوسفند سالم دارای چشمان براق، جثه قوی، پشم و موهای صاف، پرتجرک و دارای اشتهای بالایی می باشد و چنانچه گوسفند دارای علائمی همچون سرفه، سرگیجه، اسهال، لرزش، تب، خارش پوست و لنگش پا باشد آن گوسفند بیمار است. در ادامه به طور کامل درباره نحوه انتخاب گوسفند سالم صحبت خواهیم کرد همراه ما باشید.

برای اطلاع از قیمت و خرید گوسفند زنده به صفحه خرید گوسفند زنده مراجعه کنید.

نحوه انتخاب و خرید گوسفند سالم

گوسفند سالم و بهداشتی از مطالبی است که در این قسمت به بررسی و تحلیلش خواهیم پرداخت، تا شما در عیدها و ایام محرم که به دنبال خرید دام بهداشتی می باشید به راحتی بتواندی اطلاعات لازم را داشته باشید و بهترین گوسفند سالم را خریداری نمایید.

امروزه به دلیل گرمای هوا و شیوع پیدا کردن انواع بیماری های مختلف، تهیه نمودن دام سالم و بهداشتی دارای اهمیت فراونی می باشد. به همین دلیل خرید از مراکز عرضه گوسفند زنده بهداشتی ار زارش بالایی برخورددار می باشد.

آموزش انتخاب و خرید گوسفند سالم

برای آنکه بتوانید به راحتی گوسفندی را خریداری نمایید باید قبل از هر چیزی تشخیص دهید که گوسفند مورد نظر شما از نظر بهداشتی کاملا سالم می ابشد یا خیر  و اینکه هیچ بیماری نیز نداشته باشد. گوسفند مورد انتخاب شما باید از نظر ظاهری  فربه باشد و گوشت او فقط چربی نباشد تا بتوانید با قربانی کردن آن به گوشت بیشتری برسید و آن را میان افراد تقسیم نمایید.

وزن گوسفند زنده و سالم بودن آن را در هنگام خرید باید به آن توجه فراوانی داشت و شرط اولیه انتخاب گوسفند برای خود در هنگام خرید بدانید و بعد با در نظر گرفتن قیمت گوسفند می توانید خرید خود را انجام دهید، در این صورت می باشد که شما می توانید گوسفندی را از میان سایرین برای قربانی انتخاب نمایید و با پرداخت مبلغ آن بتوانید گوسفند مد نظر خود را برای قربانی مهیا نمایید.

 

نحوه انتخاب گوسفند سالم

نحوه تشخیص گوسفند سالم از روی خصوصیات ظاهری

  1. کم اشتهایی گوسفند ممکن است نشانه بیماری گوسفند و به موجب آن ابتلا به بیماری زخم دهان و حتی مشکلات دندان گوسفند باشد.
  2. دام سالم باید به خوبی نشخوار کند و گله ای سالم است که نصف آن در حال نشخوار کردن باشند.
  3. عقب نیفتادن گوسفند از گله و به موجب آن تحرک خوب و داشتن هوشیاری خوب در برابر سر و صدا نشانه سلامت گوسفند است.
  4. در صورتی که با کشیدن پشم گوسفند به راحتی کنده شود نشانه ای از بیماری گوسفند و نارسایی کبد گوسفند می باشد.
  5. گوسفندانی که پشم صاف و یکدست دارند کاملا سالم هستند.
  6. وجود آبریزش و ترشحات بینی گوسفند حاکی از بیماری نارسایی ریه گوسفند است.
  7. برای تشخیص درصد چاقی و لاغری گوسفند کافیست به مهره های پشت گوسفند دست بزنید.
  8. در صورت ذبح گوسفند چنانچه جگر گوسفند صاف باشد و با برش جگر رنگ جگری داشته باشد گوسفندی که سر بریده شده است سالم بوده است.

قیمت دام اصیل بهداشتی

با توجه به نوسانات شدیدی که در قیمت گوسفند زنده وجود دارد نمیتوانیم به طور دقید قیمت واحدی را برای گوسفندان بهداشتی در نظر بگیریم و بگوییم، به همین دلیل شما به راحتی می توانید با شماره گیری ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ گوسفند مورد نیاز خود را سفارش دهید و همراه با باسکول درب منزل خود تحویل بگیرید.

در مقاله خرید گوسفند سالم به صورت کامل به معرفی ویژگی انواع گوسفندان بهداشتی پرداخته‌ایم، تا شما عزیزان بتوانید با مطالعه این مطالب به راحتی بتوانید گوسفند مورد نیاز خود را خریداری نمایید.