نکات مهم در خرید دام زنده

در این مطلب سعی داریم نکاتی را در خصوص خرید دام زنده بیان کنیم که در هنگام خرید باید به آن توجه داشته باشید، گوسفند زنده به دلایل متفاوتی همانند: پرواربندی، سرمایه گذاری و روی آوردن به شغل دامداری، مصرف روزانه، جهت پیشکش (حجاج و…)، عقیقه، عروسی، قربانی، نذری و … توسط افراد خریداری می‌شود.
گوشت گوسفند از مهمترین منابع غذایی است ، در نتیجه شما به هر قصدی که بخواهید گوسفند زنده را بخرید، نیاز دارید تا نکات مهمی را در این زمینه در نظر داشته باشید تا بهترین انتخاب را داشته باشید و از خرید خود راضی باشید. شما برای اطلاع پیدا کردن از قیمت دام زنده می توانید با شماره ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ در تماس باشید و یا صفحه قیمت گوسفند زنده را بررسی کنید.

نکات مهم در خرید دام زنده

 • سلامت دام

  یکی از نکات مهم در هنگام خرید دام زنده که باید در نظر داشته باشید سلامت گوسفند زنده می باشد که از مهمترین خوراکی های مصرفی است.گوشت گوسفند زنده سرشار از ویتامین و مواد معدنی است که در خوراکی های گیاهی وجود ندارد. برخی از مریضی های حیانات همانند تب مالت، امکان انتقال به انسان را دارند؛ پس اگر گوسفند زنده ای را خریداری کرده اید که دچار چنین مریضی هایی است از مصرف گوشت آن جدا خودداری نمایید زیرا برای سلامت انسان بسیار مضر است.

 • وزن گوسفند

  موضوع بعدی که باید به آن توجه داشته باشید این است که گوسفندی بخرید که وزن واقعی خود را داشته باشد. متاسفانه در برخی مراکز نامعتبر، از طریق راه‌هایی همچون خوراندن آب نمک به گوسفند باعث میشوند گوسفند تشنه شده و آب بیشتری بخورد و از این طریق وزن کاذب آن بالا خواهد رفت.

   

 • زمان مناسب جهت پرواربندی

  پرواربندی به افزایش وزن گوسفند جوان و یا بره در مدت محدود میگویند. پرورش گوسفند زنده یکی از راه‌های کسب درآمد پر بازده است، یکی از شغل‌های کم ریسک و پرسود از قدیم پروروش گوسفند و دامپروری میباشد.
  اگر قصد دارید دام زنده را به هدف پرواربندی بخرید توجه به زمان خرید آن موضوع مهمی می باشد که باید در نظر بگیرید. طبق تحیقیقات انجام شده اوایل پاییز بهترین زمان برای خرید دام و شروع پرواربندی است.

 • خرید از مراکز معتبر

  خرید از مراکز معتبر، خیال شما را از مشکلات احتمالی راحت میکند. اول اینکه در این مراکز حتما گوسفندها توسط دامپزشک معاینه شده و در صورت وجود بیماری درمان خواهند شد.
  موضوع دوم این است که این مراکز هرگز، مرتکب عملی نمیشوند که به اعتبار آنها لطمه وارد کنند در اصل از همین طریق توانسته‌اند اعتبار پیدا کنند و شناخته شوند، در نتیجه با مراجعه به آن‌ها میتوانید خریدی مطمئن را انجام دهید.
  خرید و فروش گوسفند زنده با ۱۸ سال سابقه درخشان در این زمینه یکی از معتبرترین مراکز خرید و فروش گوسفند و خرید گوساله زنده در سطح کشور است. لطفا از طریق شماره تماس ۰۹۱۲۶۲۷۳۸۲۶ با ما در ارتباط باشید.